Kinë: Parkingu “përbiu” 21 automobila, pesë persona të zhdukur gjatë rrëshqitjes së dheut

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Pesë persona konsiderohen të zhdukur në provincën Junan pasi rrëshqitjet e dheut shkatërruan dy shtëpi, informojnë mediat kineze.

Shirat e rrëmbyeshëm sezonalë dhe tajfunët shkaktuan vërshime dhe rrëshqitje të dheut, kështu që në provincën Siçuan 21 automobila të parkuar ranë në një gropë, pasi betoni i parkingut u rrëzua gjatë natës. Askush nuk është lënduar.

- Advertisement -

Tajfuni Higos, i cili së pari e goditi Hong Kongun, gjatë natës arriti deri në provincën Guandgong, me erëra prej 126 kilometra në orë, bëri të ditur qendra meteorologjike kineze.

Tajfuni kaloi në stuhinë tropikale pasi vazhdoi të lëvizë kah rajoni fqinj Guanxhi, ku ishin evakuuar më shumë se 65.000 persona, shkollat ishin mbyllur, ndërsa barka të shumta të peshkatarëve ishin kthyer në portet.

- Advertisement -

Erërat rrëzuan drunj, që shkaktuan ndërprerje të linjave elektrike, ndërsa vërshimi më i madh e goditi provincën Siçuan./MIA

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -