Kina vlerëson se hetimi për koronavirusin është i parakohshëm

Must Read

Vendet e ambasadorëve mbetën të zbrazura! Mosfunksionimi i Kuvendit solli probleme të reja

https://youtu.be/IunyRJ2MM6g Më shumë se 12 vende ambasadorësh janë të zbrazura, ndërsa nuk ka mundësi për tu plotësuar për shkak të...

“Betoni te Çairçanja si tampon zonë ushtarake”! Ismaili: Ka mënyra tjera se si të zgjidhet ky problem

https://youtu.be/BlqR12GfO5E Barrierat e betonit të vendosura në rrugën “Cvetan Dimov” në Çair, sipas autoriteteve komunale u vendosën për sigurinë e...

Të gjithë po i hapin kufijtë, Maqedonia kur? Filipçe: Do ta diskutojmë nesër me komisionin për sëmundje ngjitëse

https://youtu.be/XzmkWLIHOHQ Presioni për hapjen e kufijve nga Maqedonia e Veriut dita ditës po rritet, për faktin se shtetet e rajonit...

Ministria kineze e Punëve të Jashtme bëri të ditur sot, para seancës së Asamblesë së Përgjithshme të  Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) në Gjenevë, se secili hetim për origjinën e koronavirusit do të jetë i parakohshëm sepse shumë vende besojnë se pandemia ende nuk ka përfunduar.

Në sesionin, në të cilin temat kryesore do të jenë iniciativa e Australisë për zbatimin e një hetimi të tillë, presidenti kinez Si Xhinping do të flasë përmes një video-lidhje.

Kina po përballet me akuzat se fillimisht ka tentuar që ta fshehë epideminë, përkujton Bi-Bi-Si.

Rezoluta e përbashkët e Bashkimit Evropian dhe Australisë e cila bën thirrje për hetim ishte mbështetur nga 116 vende. Që të miratohet, rezolutën duhet ta mbështesin dy të tretat e 194 anëtarëve të Asamblesë së Përgjithshme. Kina ashpër e kundërshtoi iniciativën e Australisë muajin e kaluar.

  • Tags
  • 4
- Advertisement -

Latest News

“Betoni te Çairçanja si tampon zonë ushtarake”! Ismaili: Ka mënyra tjera se si të zgjidhet ky problem

https://youtu.be/BlqR12GfO5E Barrierat e betonit të vendosura në rrugën “Cvetan Dimov” në Çair, sipas autoriteteve komunale u vendosën për sigurinë e këmbësorëve, por ky qytetarë siç...

Të gjithë po i hapin kufijtë, Maqedonia kur? Filipçe: Do ta diskutojmë nesër me komisionin për sëmundje ngjitëse

https://youtu.be/XzmkWLIHOHQ Presioni për hapjen e kufijve nga Maqedonia e Veriut dita ditës po rritet, për faktin se shtetet e rajonit po publikojnë datat pwr hapjen...

Me orë të tëra të ngatërruar nëpër kufij! Osmani: Transiti nëpër Hungari është vetëm për shtetasit e BE-së

https://youtu.be/OQrWlRUI3CY Me makina personale u nisën nga Italia për të ardhur në Maqedoni... Me të dëgjuar se janë hapur kufijtë në Serbi, shtetasit e Maqedonisë të...

Nga e enjtja në Kosovë 16 orë lëvizje, si dhe do të hapen xhamitë dhe kishat

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se nga e enjtja qytetarët e Kosovës do të mund të lëvizin pa...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -