Kërçovarët në protestë kundër shtrenjtimit të rrymës! Policia nuk i lejon të kalojnë në rrugën magjistrale

Must Read

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e...

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër...

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu...
- Advertisement -

Në Kërçovë sot u mbajt protesta e tretë kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike për 7.5%. Protestuesit fillimisht u mblodhën në sheshin e qytetit nga ku edhe shpalosën kërkesat e tyre që kanë ndaj Komisionit Rregullatorë për energjetikë.

Ata kërkojnë nga Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut të suprimojë Komisionin Rregullator për energjetikë i cili prekë xhepin e të varfërve. Gjithashtu ata kërkojnë që Kuvendi të formojë një trup të pavarur që do të jetë në shërbim të qytetarëve.

- Advertisement -

Më pas protestuesit u nisën drejt bulevardit kryesor të qytetit për të arritur deri te stacioni i autobusëve në Kërçovë, por te rreth rrotullimi i dytë afër stacionit policor, ata hasën në kordonin policor i cili kishte bllokuar rrugën që protestuesit të mos kalojnë në rrugën magjistrale.

Edhe pse protestuesit kërkonin me ngulm që policia ta lëshonte rrugën, e njëjta nuk ndodhi as pas debateve të shumta, andaj protestuesit vendosën që të kthehen dhe ta vazhdojnë marshin në krahun tjetër të bulevardit.

- Advertisement -

Organizatorët thanë së nuk do të ndalen derisa të plotësohet kërkesa e tyre për uljen e çmimit të energjisë elektrike./TV21

- Advertisement -

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e favorizuar në Shkup, me 2-0....

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër të rrethit të dytë kualifikues....

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu i parë i Kuvendit, Talat...

Xhaferi në Click Plus: Nesër do të dëshmoj për “27 prillin”

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi nesër do të dëshmojë për rastin “27 prilli”. Këtë ai e bëri të ditur në emisionin Click...

Alarm i rrejshëm për bombë në Shkup! Ishte peshore që po i mbaronte bateria

Një lajmërim për bombë i është bërë policisë këtë pasditë. Paraqitësi ka deklaruar se bomba është në afërsi të Fakultetit Arkitektonik në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -