Kate Middleton izolohet në shtëpi

TË FUNDIT

Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton është izoluar pasi kishte kontakt me një person që rezultoi pozitiv me Covid-19. Zëdhënësi i Pallatit Kensington tha se dukesha nuk po përjeton asnjë simptomë por po ndjek udhëzimet përkatëse duke u izoluar në shtëpi.

Ngjarja e fundit publike e dukeshës ishte vizita në Wimbledon të Premten, në prani të së cilës ka qenë dhe ish ylli i tenisit, Tim Henman. Princi William u infektua me Covid-19 pranverën e kaluar dhe ishte në gjendje të vazhdonte me angazhime përmes internetit.

Princi i Uellsit, Charles gjithashtu u infektua me virus gjatë së njëjtës periudhë, por kishte simptoma më të lehta se djali i tij, megjithëse humbi nuhatjen dhe shijen për një periudhë të caktuar.

TË NGJAJSHME