Kasami: Institucionet t’i përgatisin qytetarët për zgjedhje

Must Read

Misajllovski për konferencën për media të Zaevit: Është joserioze dhe ikje nga realiteti

Është joserioze, dhe paraqet ikje të plotë nga realiteti të flitet për arritjet trevjaçre, kur sot Maqedonia...

Drejtori i “Gazetës Zyrtare” në vetizolim, ka qenë në kontakt me Llukarevskën

Drejtori i “Gazetës Zyrtare” Martin Kostovski para pak kohe në Fejsbuk publikoi se do të jetë në...

Zaev: Mu për shkak të mbrojtjes së shëndetit të qytetarëve “zgjedhjet janë zgjidhje”

Pesë korriku është dita e zgjedhjeve, deklaroi sot lideri i LSDM-sl Zoran Zaev, sipas të cilit, deri...

Kreu i Besës, Bilall Kasami tha se institucionet duhet ta ndërpresin orën policore, duhet të respektohet masa për të mbajtur maska ​​dhe distanca fizike, që qytetarët të përgatiten psiqikisht për zgjedhjet.

Lëvizja Besa datë të favorshme të zgjedhjeve e sheh qershorin, por fillimisht duhet të hiqet gjendja e jashtëzkonshme.

“Lëvizja Besa është që zgjedhjet të jenë brenda kornizës së Kushtetutës dhe ligjeve. Ne i kemi shtyrë zgjedhjet me një vendim politik dhe tani afatet mbarojnë dhe mbetet për Qeverinë dhe Presidentin të vendosin se kur do të përfundojë gjendja e jashtëzakonshme, dhe pastaj të përcaktohet data. Unë dua që numri i të infektuarve dhe të vdekurve të zvogëlohet, por në të njëjtën kohë kërkoj nga institucionet që të përgatisin qytetarët për zgjedhjet”.

  • Tags
  • 2
- Advertisement -

Latest News

Drejtori i “Gazetës Zyrtare” në vetizolim, ka qenë në kontakt me Llukarevskën

Drejtori i “Gazetës Zyrtare” Martin Kostovski para pak kohe në Fejsbuk publikoi se do të jetë në vetëizolim 14 ditorë përshkak kontaktit...

Zaev: Mu për shkak të mbrojtjes së shëndetit të qytetarëve “zgjedhjet janë zgjidhje”

Pesë korriku është dita e zgjedhjeve, deklaroi sot lideri i LSDM-sl Zoran Zaev, sipas të cilit, deri atëherë partitë kanë 35 ditë...

Ndihmë nga Qeveria për transmetuesit për përballje me pasojat nga kriza e shkaktuar nga Kovid-19

Qeveria siguroi ndihmë për transmetuesit meqëllim të përballjes me krizën e shkaktuar nga Kovid-19. Do të paguhen borxhet e tyre të shkaktuara...

Faza e pestë e zbutjes së masave në Greqi – hapja e sezonit turistik, shkollave, kinemave

Më pak se një muaj pas përfundimit të karantinës, faza e pestë e zbutjes së masave kufizuese dhe kthimit gradual të “normalitetit...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -