Array

Kampioni dehet dhe e paguan taksinë me medalje ari!

Must Read

Osmani u takua me deputetin bullgar Kovaçev: Presim që Bullgaria të vazhdojë mbështetjen ndaj RMV-së

Në kuadër të vizitës dyditore në Bruksel, Ministri Osmani, realizoi takim edhe me eurodeputetin Andrej Kovaçev, i...

Ministrat nënshkruajtën Kodin për sjellje etike, do t’i mbikëqyrë Nikollovski

Kryeministri Zoran Zaev, në seancën qeveritare ku ministrat nënshkruajtën Kodin për sjellje etike, ka deklaruar se me...

“Grabitësit e bankës”, në Teatrin e Kumanovës

“Komedia për grabitje” e shkruar nga bashkëautorët Henry Shields, Jonathan Sayer dhe Henry Lewis, vjen në skenën...
- Advertisement -

Një kampion i hedhjes se çekiçit raportohet se e pagoi taksinë për t’u kthyer në shtëpi me medaljen e tij të artë pasi ishte dehur duke festuar triumfin në Kampionatin Botëror të Atletikës.
Sipas medias kineze Tencent, polaku Pavel Fajdek u zgjua në Pekin të nesërmen e fitores së hedhjes 80.88 metra dhe zbuloi se nuk e kishte më medaljen e artë.

26-vjeçari i shqetësuar, i cili ka qenë më i riu mbrojtës i medaljes së artë në Botëror sivjet, kontaktoi menjëherë policinë për të raportuar humbjen.

- Advertisement -

Policia nisi menjëherë kërkimin dhe e gjeti shoferin e taksisë, i cili iu tha se ai ia dha me dëshirë medaljen për të bërë pagesën.

Ndoshta pasi e bindi policia, shoferi i taksisë ia ktheu medaljen sportistit.

- Advertisement -

Osmani u takua me deputetin bullgar Kovaçev: Presim që Bullgaria të vazhdojë mbështetjen ndaj RMV-së

Në kuadër të vizitës dyditore në Bruksel, Ministri Osmani, realizoi takim edhe me eurodeputetin Andrej Kovaçev, i cili njëherit është edhe anëtar...

Ministrat nënshkruajtën Kodin për sjellje etike, do t’i mbikëqyrë Nikollovski

Kryeministri Zoran Zaev, në seancën qeveritare ku ministrat nënshkruajtën Kodin për sjellje etike, ka deklaruar se me këtë do të përmirësojnë sjelljen...

“Grabitësit e bankës”, në Teatrin e Kumanovës

“Komedia për grabitje” e shkruar nga bashkëautorët Henry Shields, Jonathan Sayer dhe Henry Lewis, vjen në skenën e Teatrit të Kumanovës, si...

Veseli e quan “të lodhët” qeverinë Hoti

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli qeverisjen e Avdullah Hotit po e konsideron të lodhët. “Qeverisje që është duke...

Kacarska propozohet për gjykatëse kushtetuese

Gjykatësja e Gjykatës Penale, Dobrilla Kacarka është propozuar që të jetë gjykatëse kushtetuese. Kacarska e cila që nga viti...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -