Kaluan pesë muaj, semafori në Çair askund!

Must Read

Mickoski në TV21: S’ka më parim “fituesi me fituesin” por “programi me program”

Kreu i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ftuar në emisionin ClickPlus në TV21 deklaroi se që...

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është...
- Advertisement -

I pari i Shkupit, Petre Shilegov premtoi se do të ndikojë edhe te Ministria e Punëve të Brendshme për ta vendosur sa më shpejtë semaforin në bulevardin “Hristijan Todorovski Karposh” në Çair. Kaluan 5 muaj që kur në vizbardha të këtij semafori u shkelën fëmijë, pastaj kishte protesta, u mbajtën edhe takime, por semafori nuk duket askund.

Shilegov thotë se procedura ka ngecur në MPB.

“Kërkesa për vendosjen e semaforit ende është në Ministrinë e Punëve të Brendshme. Sapo të miratohet projekti i komunikacionit nga MPB, do të vendoset”
TV21: Do të thotë projektin e keni dorëzuar?
“Po e kemi dorëzuar, por ende nuk kemi marrë përgjigje pozitive”, deklaroi Petre Shilegov – kryetar i  Qytetit të Shkupit.

Ndërkaq nga Ministria e Punëve të Brendshme i thanë TV21 se deri më 12 maj në Sektorin e Punëve të Brendshme në Shkup nuk është kërkuar vendosja e semaforit në këtë pjesë.

“Deri më 12 maj të 2020 në SPB Shkup nuk është parashtruar kërkesë për të marrë pëlqim për vendosjen e sinjalizimit ndriçues në bul. “Hristijan Todorovski Karposh”, në afërsi të objektit administrativ të komunës së Çairit”, thonw nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Përveç mungesës së semaforit, komunikacionin në këtë anë po e rrezikojnë edhe qytetarët e pavëmendshëm, kurse aksidentet kanë vazhduar edhe pas atij rasti.

  • Tags
  • 5
- Advertisement -

Latest News

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës së sportit në fshatin e...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është Klinika infektive. Çdo ditë numri...

Kritika për mësimin online! Inspektorati s’i ka verifikuar lëshimet, janë në vetëizolim

https://youtu.be/JAU8iVA1Dg0 Unioni i nxënësve të shkollave të mesme sot ka dalë me një sërë kritika për mënyrën...

Nga sonte deri të hënën orë policore! Qytetarët të revoltuar, Filipçe insiston për kontrolle më të ashpra

https://youtu.be/LEiNXM7EEU8 Lëvizja e lirë e qytetarëve zgjati vetëm 10 ditë. Pasi më 26 maj u shfuqizua, dje...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -