Ka përfunduar skriningu në kopshtin e fëmijëve në Kërçovë, të gjithë të punësuarit negativë

Must Read

Shilegov: Qytetarët t’i respektojnë masat gjatë lëvizjes në hapësira publike

Kryetari i Shkupit, Petre Shilegov sot bëri thirrje që të gjithë qytetarët gjatë lëvizjes në vende publike...

Ministri i Shëndetësisë paralajmëron karantinë për disa Komuna

Qytetarët nuk po respektojnë masat për mbrojtje nga koronavirusi andaj do të shqyrtohet mundësia që të ketë...

4 të vdekur dhe 52 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 52 raste të reja me...

Kopshti i fëmijëve “Olga Miceska” në Kërçovë është ndër të parët në vend që arriti ta përfundojë testimin për koronavirusin te të gjithë 63 punonjësit që punojnë në tre objektet dhe të gjithë punonjësit janë negativ në testimin, informoi drejtori, Sadik Ahmeti.
Është kryer dezinfektim i plotë i objekteve, si dhe furnizimi i mjeteve për mirëmbajtjen e higjienës në kopshtin e fëmijëve. Ahmeti shtoi se kur do që autoritetet të vendosin të hapin kopshtin e fëmijëve, ata janë plotësisht të përgatitur për t’i pranuar fëmijët në
institucion. Përndryshe këto ditë është kryer edhe dekorimi i oborrit me ndihmën e
krijuesve dhe të palodhshmëve me ide, punonjësve të kopshtit “Olga
Miceska” në Kërçovë.
Drejtori i kopshtit i ka falënderuar të gjithë prindërit dhe qytetarët nga Kërçova që indirekt kanë ndihmuar në rregullimin e oborrit të kopshtit. (MIA)

  • Tags
  • 3
- Advertisement -

Latest News

Ministri i Shëndetësisë paralajmëron karantinë për disa Komuna

Qytetarët nuk po respektojnë masat për mbrojtje nga koronavirusi andaj do të shqyrtohet mundësia që të ketë karantina lokale në disa nga...

4 të vdekur dhe 52 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 52 raste të reja me COVID-19. 26 janë nga Shkupi,...

Çairit do t’i shtohen edhe dy rrethrrotullime, bankinat zgjidhje e përkohshme

Bankinat e vendosura mes për mes rrugës në Çairçanjë janë zgjidhje e përkohshme, ndërsa sot Kryetari i Çairit Visar Ganiu paralajmëroi se...

Kryetari i Likovës: Situatë shqetësuese, vetëm sot 6 të infektuar me koronavirus

Komuna e Likovës përmes faqes së saj të Facebookut ka informuar se vetëm sot janë regjistruar 6 raste të reja me koronavirus...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -