Javën e kaluar janë sanksionuar 179 automjete të parkuara në mënyrë jo të drejtë në Komunën Qendër

Must Read

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës....

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e...
- Advertisement -

Në Shkup javën e kaluar janë sanksionuar 179 automjete të cilat nuk janë parkuar sipas rregullave dhe që e kanë penguar zhvillimin normal dhe të sigurt të komunikacionit, informojnë nga NP Parkingje të Komunës Qendër.

Me “Karrotrecin” janë larguar 73 automjete që nuk janë parkuar sipas rregullave ndërsa me vendosjen e “bllokuesit” janë sanksionuar 106 automjete. Automjetet janë hasur në zona rezidente ndërsa nuk kanë qenë shfrytëzues-rezidentë në sektorin në të cilin janë parkuar.

- Advertisement -

“NP PKQ dhe Komuna Qendër në bashkëpunim me policinë rrugore në vazhdimësi e zbatojnë këtë masë me qëllim që të vihet në rend kaosi i komunikacionit dhe problemi me parkimin jo të drejtë në parkingjet komerciale dhe rezidente dhe rrugët në territorin e Komunës Qendër”, thonë nga komuna.

- Advertisement -

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një numër përleshjesh me forcat ruse...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës. Ministria...

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e Shëndetësisë dhe të Mjedisit Jetësor...

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha diellore më shpesh në pjesët veriore dhe pasdite. Paradite veçanërisht...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -