Jani Makraduli drejtor në Postat e Maqedonisë, Zhernovski në NP për Infrastrukturë Hekurudhore?

TË FUNDIT

Tetovë, me fishekzjarre festojnë 108 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë

Në sheshin Iliria në Tetovë me fishekzjarre po festohet 108 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.

41 viktima dhe 1022 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 3127 testime të realizuara,...

Black Friday, turma me qytetarë për të blerë! Filipçe: Duhet të jeni të durueshëm

https://youtu.be/nbNvO7FY5U0 Turma të mëdha vërshuan qendrat tregtare të Shkupit ditën e djeshme....

Dita e tretë e protestave të VMRO-DPMNE-së! Mickoski: Këtë fundjavë në Sofje copëtohet identiteti

https://youtu.be/XC1qXQ8Ckcw Zoran Zaev është duke përgatitur një dështim kombëtarë, por nga secili...

Jeton e vetme në një dhomë konvikti! E përmalluar për fëmijët kërkon ndihmë

https://youtu.be/4QLTvlEr72E Kjo është Zana Kuqi nga Tetova. Ajo jeton...

TV21 mëson se ish kryetari i Komunës Qendër, dhe ish zëvendësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, do të jetë drejtori i NP Hekurudhat e Maqedonisë. Për momentin me këtë drejtori udhëheq Festim Halili nga rradhët e BDI-së.

Një tjetër zëvendësministër nga qeveria e mëparshme do të jetë drejtor në Ndërmarrje Publike. Bëhet fjalë për Jani Makradulin, i cili ishte Zëvendës Ministër i Mjedisit dhe ish Nënkryetari i Kuvendit, i cili tash do të drejtojë Postat e Maqedonisë. E ndërsa drejtori aktual postave Ejup Rustemi, do të menaxhojë me Rrugët e shtetërore.

TV21 mëson se ish kryetari i Komunës Qendër, dhe ish zëvendësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, do të jetë drejtori i Drejtorisë së Hekurudhave. Për momentin me këtë drejtori udhëheq Festim Halili nga rradhët e BDI-së.

Një tjetër zëvendësministër nga qeveria e mëparshme do të jetë drejtor në Ndërmarrje Publike. Bëhet fjalë për Jani Makradulin, i cili ishte zëvendës ministër i Mjedisit dhe ish nënkryetar i Kuvendit, i cili tash do të drejtojë Postat e Maqedonisë. E ndërsa drejtori aktual postave Ejup Rustemi, do të menaxhojë me Rrugët e shtetërore.

  • Tags
  • 3

TË NGJAJSHME