Array

Ja teknologjia e re për selfie!(Video)

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -
Kompania zvicerane “Perspektiva robotikë” me projektin e tyre të rri do të befasojë adhuruesit të fotografive “selfie”

Kompania me bazë në Cyrih ka në plan të nisë një projekt që do të revolucionarizojnë fotografitë “selfie”. Pajisja është quajtur “Foto Kite Phi” dhe është një dron prej plastike që qëndron vetë.

Dallimi kryesor në mes të këtij produkti me pajisjet ekzistuese në treg është përdorimi i saj. Ky dron nuk do të ketë ndonjë përcaktim për distancën të lundruar përmes smartphone, por do të shoqërohet me një rrip për të lejuar një gjatësi prej tetë metrash.

- Advertisement -

Pajisja peshon 300 gram dhe do të jenë lehtësisht e lëvizshme, dhe e metë e tij e vetme është se ajo ka autonomi të kufizuar në 15 minuta.

 

- Advertisement -

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -