Array

Ja ku stërviten karateistët e Kosovës

Must Read

Presidenti slloven Borut Pahor sot viziton Ohërin

Në kuadër të vizitës dyditore zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, presidenti i Republikës së Sllovenisë,...

Mot i ndryshueshëm me vranësira dhe me reshje të përkohshme të shiut

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira, më i freskët dhe me erë, që nga orët...

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve...
- Advertisement -

Infrastruktura sportive në vendin tonë vazhdon të jetë e rëndë.
Sportistët tanë vazhdojnë aktivitetin e tyre në kushte tejet të vështira. Në gjendje aspak të mirë është edhe Pallati i Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.
Pamjet e xhiruar të martën mbrëma nga KosovaPress, dëshmojnë më së miri kushtet në të cilat ushtrojnë sportistët tanë, konkretisht karateistët, sport ky që i ka sjell vendin tonë medalje te shumta.
Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (KON), Thomas Bach, nesër do ta vizitojë vendin tonë, ku në agjendën e tij është edhe vizita që do t’ia bëjë Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në kryeqytet, për të parë nga afër infrastrukturën sportive që ekziston në këtë Pallat sportiv.
A thua çfarë do të thotë Thomas Bach për palestrën tejet të dëmtuar ku stërviten karateistët tonë.

- Advertisement -

Presidenti slloven Borut Pahor sot viziton Ohërin

Në kuadër të vizitës dyditore zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor sot do të...

Mot i ndryshueshëm me vranësira dhe me reshje të përkohshme të shiut

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira, më i freskët dhe me erë, që nga orët e mëngjesit me reshje të...

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike,...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrëdhëniet e shkëlqyera politike midis...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -