Italia do ta heqë ndihmën për Tunizinë për shkak të numrit të madh të migrantëve

Must Read

Maqedoni, 1 viktimë, 109 raste të reja me Covid-19 dhe 422 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit kanë realizuar 762 testime për të dyshuar...

Bejrut, ministrja e Drejtësisë dha dorëheqje

Ministrja e Drejtësisë e Libanit, Mari-Klod Naxhm sot dha dorëheqje. Ajo është ministrja e tretë që dha...

Atletiko Madrid zbuloi se cilët lojtarë janë të infektuar me virusin korona

Sime Vershalko dhe Anhel Koreja janë dy lojtarët e infektuar me Covid-19 nga ekipi i Atletiko Madrid....

Shefi i diplomacisë italiane Luixhi di Majo ka vendosur ta heqë ndihmën për Tunizinë në vlerë prej 6,5 milionë euro, e cila është në kuadër të programit “Bashkëpunim për zhvillim.

- Advertisement -

Kjo është një nga masat që i ka ndërmarrë Qeveria që ta ndalë arritjen e migrantëve nga Tunizia, të cilët në gjashtë muajt e parë të vitit janë ndër më të shumtit që arrijnë në Itali.

Tunizia ballafaqohet me krizë ekonomike dhe për këtë shkak gjithnjë e më i madh është numri i personave që tentojnë të vijnë në Itali dhe Evropë. Tunizia gjendet mes vendeve të sigurta, pa luftë dhe konflikte të brendshme dhe për këtë shkak tunizianët, të cilët do të arrijnë ilegalisht në Itali, do të kthehen.

- Advertisement -

Por problemi qëndron në atë se procesi i deportimit është i gjatë dhe i shtrenjtë.

- Advertisement -

Latest News

Bejrut, ministrja e Drejtësisë dha dorëheqje

Ministrja e Drejtësisë e Libanit, Mari-Klod Naxhm sot dha dorëheqje. Ajo është ministrja e tretë që dha dorëheqje pas shpërthimit në portin...

Atletiko Madrid zbuloi se cilët lojtarë janë të infektuar me virusin korona

Sime Vershalko dhe Anhel Koreja janë dy lojtarët e infektuar me Covid-19 nga ekipi i Atletiko Madrid. Atletiko...

Shqipëri, 1 viktimë dhe 125 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 506 testime të realizuara për të dyshuar të prekur...

KF Shkendija në Europa League do të përballet me Sumgayit City FC

Sot në hapsirat e UEFA-së në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për raundin e parë eliminatorë të Europa League. Rival i...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com