Array

Itali: Përplasën shqiptarët e rumunët

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Policia italiane ka arrestuar 4 shqiptarë, pas një përplasje të armatosur me një grup kriminal rumun në Frosinone të Italisë. Raportohet që nga kjo përleshje kanë mbetur të plagosur rëndë dy shtetas rumunë, të cilët janë dërguar menjëherë në urgjencë një spital. Plagosjen e tyre dyshohet se e ka shkaktuar një 28-vjeçar shqiptar me precedentë të mëparshëm penal. Ai akuzohet për kanosje dhe plagosje të qëllimshme.

Përplasja e armatosur mes dy bandave ka ndodhur në hyrje të një kinemaje dhe shkak siç duket janë prishja e pazareve mes tyre, bëjnë të ditur mediat italiane. Në bazë të hetimeve të policisë fqinje, të dyja banda janë të përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike dhe prostitucionit.

- Advertisement -

Tre shqiptarët e tjerë që dyshohet që kanë qenë pjesë kësaj përleshje janë larguar nga vendi i ngjarjes, megjithëkëtë pas kërkimit të policisë janë arrestuar disa orë më vonë./21MEDIA

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -