Ismet Vejseli fiton çmimin e parë për solokëndim në Rusi

TË FUNDIT

Janë mbledhur mjetet e nevojshme për Noarin 3-vjeçar

Të afërmit e Noarit 3-vjeçar, që vuan nga tumori në veshkë, njoftojnë se, janë mbledhur mjetet e nevojshme për...

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Artisti i ri nga Kumanova Ismet Vejseli fiton çmimin e parë në solokëndim në Rusi. Këtë vit gara është realizuar online, për shkak të situatës me Covid-19. Nga 45 konkurrentët në kategorinë solokëndim, Ismeti ka arritur që të zërë vendin e parë. Ai për këtë çmim është ndjerë mjaftë i lumtur, transmeton TV21.

“Jam shumë i lumtur të ndaj me ju se sot arritën rezultatet nga Rusia, ku në një konkurs i cili sivjet është realizuar online, nga 45 konkurentë në kategorinë time, kam fituar çmimin e parë”, thekson Ismet Vejseli.

No description available.

Ismet Vejseli, një tenor i ri nga Kumanova, po ndjek studimet në degën e solokëndimit. Ai fillimet i kishte në instrumentin e klarinetës, ndërkaq më vonë kaloi në këndim.

TË NGJAJSHME