Ilham Aliev: Ka të plagosur në mesin e ushtarëve, Azerbajxhani nuk do të hesht për veprimet e Armenisë

Must Read

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e...

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliev, deklaroi se ka të vdekur dhe të plagosur në mesin e popullatës civile dhe në mesin e ushtarëve pasi forcat armene kishin hapur zjarr përgjatë vijës së ndarjes.

“Sot në mëngjes forcat armene filluan të gjuajnë ndaj pozicioneve të armatës së Azerbajxhanit dhe lagjeve në drejtime të ndryshme përgjatë linjës së ndarjes. Zjarri ishte hapur nga armë të ndryshme, përfshirë edhe me kalibër të madh. Ky është edhe një provokim ushtarak i Armenisë”, theksoi Aliev.

Ai theksoi se Azerbajxhani nuk do të hesht për veprimet e Armenisë.

“Për momentin, sulmet ndaj pozicioneve armiqësore po vijojnë, është shkatërruar pajisje ushtarake” tha Aliev.

Armenia bëri të ditur se forcat e saj kanë rrëzuar dy helikopterë të Azerbajxhanit dhe tri fluturake pa pilot. MB e Azerbajxhanit paraprakisht kumtoi se forcat armene kishin gjuajtur përgjatë linjës së ndarjes dhe se ka viktima në mesin e civilëve.

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira fqinjësore me Bullgarinë – theksoi...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e  kanalizimit atmosferik dhe atij fekal,...

Sjellja e ligjeve me procedurë të shkurtuar! Xhaferi: Janë në dëm të Kuvendit, por në dobi të shtetit

https://youtu.be/b0-YoBIZbvg Për sjelljen e ligjeve me procedurë të shkurtuar, që ishin pjesë e procesit reformues, zgjdhëm që...

Nga çfarë ndërroi jetë Amdi Bajram? Familja e tij: Vdiq nga sulmi në tru e jo nga korona virusi

https://youtu.be/T4ErpV03hAQ Kolonë makinash sot e përcollën për në banesën e fundit deputetin Amdi Bajramin.

More Articles Like This