Array

Hoxhaj, Serbia po e njeh realitetin e Kosovës së pavarur

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Enver Hoxhaj marrëveshjet e arrituar në Bruksel në me palës Kosovare dhe asaj Serbe i sheh si arritje,duke theksuar se Serbia po e njeh cdo dite e me shume realitetin e Kosovës së pavarur.Ja postimi i plotë i Ministrit në Facebook.

Marrëveshjet e arritura sot në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë janë një hap më afër drejt normalizimit të marrëdhënieve mes të dyja vendeve dhe të rëndësishme për fuqizimin e shtetësisë së Kosovës. Cdo ditë e më shumë, Serbia po e njeh realitetin e Kosovës së pavarur. Këto marrëvshje tregojnë edhe një fakt tjetër se si kushtëzimet e BE-së për rajonin po funksionojnë, por Serbia mund të bëhet “evropiane” vetëm atëherë kur ta njeh Kosovën. EHoxhaj

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -