Array

Horoskopi javor (20 – 26. prill 2015)

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Dashi

Përfitoni nga atmosfera e qete qe do mbizotërojë ne jetën tuaj ne çift këtë jave për t’i shprehur partnerit çdo ide qe keni mbi te ardhmen. Se bashku mund te filloni edhe projekte afatgjata. Beqaret do e kenë te vështirë ta bëjnë për vete një person qe pëlqejnë dhe nga mërzitja mund te hedhin ndonjë hap te gabuar. Për sa iu përket financave, do mundoheni qe ta ndryshoni gjendjen dhe do i ulni ne maksimum shpenzimet. Gjendja shëndetësore do jete ne dorën tuaj. Po nuk u përkujdesët për veten mund te keni edhe shqetësime. Ne pune tregohuni spontane dhe bëni aq sa te mundeni. Disa miq te ngushte do iu japin mbështetjen e tyre te pakushtëzuar. Ne familje nuk priten aspak probleme.

- Advertisement -

Demi

- Advertisement -

Pozicionimi i Venusit ne jetën ne çift do jete gjithë javën i mire. Do ja kaloni për mrekulli me personin qe keni ne krah dhe nuk do doni te ndaheni asnjë çast prej tij. Beqaret do bëjnë mire t’ia lënë çdo gjë kohës dhe jo te bëjnë diçka me ngulm. Fundjava pritet te jete periudha me e begate. Gjendja e financave do vije duke u stabilizuar. Vazhdoni te tregoheni te matur gjithmonë dhe keni për t’u pasuruar shpejt. Gjendja shëndetësore do ketë ndonjë shqetësim te vogël here pas here, por jo ndonjë gjë për te vene alarmin. Mire është qe te merrni masa. Ne planin profesional do keni reflekset e duhura dhe do ja dilni mbanë ne çdo moment. Shume persona do mahniten nga ato qe do arrini. Familja e qete.

- Advertisement -

Binjaket

Yjet do favorizojnë me tepër çiftet e qete dhe jo mendjemëdhenj këtë jave. Ata do dashurohen gjithë kohës dhe bashkëpunimi do mbizotërojë ne çdo moment. Te tjerët duhet te tregohen te kujdesshëm dhe jo kokëfortë. Beqaret do jene me te turpshëm nga sa duhet dhe do humbasin disa mundësi te shkëlqyera. Ne planin financiar do ju gjeni zgjidhje te gjitha problemeve fale ndihmës se familjareve. Gjendja shëndetësore do lere për te dëshiruar. femrat mund te kenë probleme gjinekologjike qe nuk duhen lënë pas dore. Ne pune, me te suksesshmit do jene ata qe punojnë ne administrim dhe ne kompani te mëdha. Jeta familjare mund te ketë here pas here tronditje. Kujdes!

Gaforrja

Do jeni me shume fat këtë jave juve qe jeni ne një lidhje dhe gjithçka do ju ece me se miri ne çift. Ai qe keni ne krah do përkujdeset për çdo detaj vetëm qe ju te jeni te lumtur. Vlerësojeni sa duhet. Beqaret do kenë takime mbresëlënëse nga ato qe kane ëndërruar gjithmonë. Gjithçka do jete me ndryshe për ta. Financat nuk do jene te dobëta, por jo dhe aq te mira sa për te kryer shpenzime me sy mbyllur. Shëndeti do jete i shkëlqyer. Nuk do keni asnjë shqetësim dhe madje mund te jeni edhe me energjike dhe ne forme. Puna do kërkojë me tepër vëmendje sidomos për ata qe kanë filluar projekte te reja. Mos lini askënd t’ua kaloje. Jeta familjare do jete e trazuar dhe ne disa dite e mbushur me mosmarrëveshje.

Luani

Këtë jave duhet te bëni ndryshime ne jetën tuaj ne çift. Pranojeni partnerin ashtu si është, me te mirat dhe te metat e tij dhe keni për te pasur një jete te mrekullueshme. Po patet kërkesa tejet realitetit jo vetëm qe do e humbni atë përgjithmonë, por edhe do vuani. Beqaret duhet te dalin sa te mundin dhe te njihen me persona nga me te ndryshmit. Vetëm kështu mund te ndryshojnë status. Ne planin financiar duhet te bëni një riorganizim te situatës ne mënyrë qe te shihni gabimet dhe ato qe duhen bere. Shëndeti do varet nga mënyra sesi do ushqeheni dhe nga jeta qe do bëni. Ne pune do keni ide te qarta për ato qe duhet te bëni dhe nuk do ndaleni derisa t’ia arrini qëllimit. Me familjaret gjerat do ecin me se miri.

Virgjeresha

Do jeni me kërkues nga sa duhet ndaj partnerit tuaj këtë jave dhe kjo mund ta acaroje disi atmosferën. Tregohuni sa me te kujdesem dhe mendojini pasojat qe mund te vijnë nga sjellja juaj. Beqaret do kenë surpriza te mëdha pas ditës se marte. Përgatituni shpirtërisht. Gjendja e financave fatmirësisht nuk do jete aspak negative. Do dini sa shpenzime te kryeni dhe sa para te kurseni. Gjendja shendetesore di filloje te përmirësohet pas disa problemeve te vogla qe keni pasur. Regjimi ushqimor është ai qe ju ka ndihmuar me tepër. Ne pune do i ngjitni një nga një shkallet drejt suksesit dhe do ndiheni te qete. Gjithçka do ece si e kishit planifikuar. Ne familje do mbizotërojë harmonia.

Peshorja

Shume persona do ndërhyjnë këtë jave tek jeta juaj dhe mund te lindin probleme te njëpasnjëshme mes jush. Nuk do jeni aq te forte sa te përballoni vështirësitë. Beqaret nga ana tjetër nuk do kenë besim tek personat qe do i joshin dhe nuk do e ndryshojnë statusin qe kane. Ne planin financiar do ndodhe diçka e jashtëzakonshme dhe gjendja do ketë përmirësime te menjëhershme. Shëndeti moral dhe ai fizik do jete i mire. Nuk do keni aspak shqetësime. Ne pune mos mendoni se te gjithë koleget ua duan te mirën dhe mos ju tregoni gjithçka sepse do zhgënjeheni dhe planet do ju prishem njëherë e mire. Ne familje do jeni dinamike dhe do i respektoni mendimet e me te mëdhenjve.

Akrepi

Periudhe tejet euforike dhe e mbushur me momente impresionuese kjo për ata qe janë ne një lidhje. Partneri do ju mbaje gjithë kohës ne pëllëmbe te dorës dhe do dije si t’iu kënaqë. Beqaret do mbyllen ne vetvete dhe nuk do mundin dot te ndryshojnë statusin. Maksimumi mund te kalojnë ndonjë dite argëtuese me miqtë. Jeta sentimentale do mbetet e njëjtë. Po kryet shpenzime te pamenduara financat do marrin tatëpjetën. Shëndeti nuk do jete i keq. Do jeni me imunitet te forte dhe organizmi do jete i mbrojtur nga mikrobet dhe viruset. Ne pune do e bëni gjithçka me dëshire dhe entuziazëm. Disa kolege do habiten nga suksesi. Jeta familjare do jete e këndshme.

Shigjetari

Jave e përshtatshme për te ndryshuar shume gjera ne jetën tuaj ne çift. Po i shtytë edhe për disa kohe gjerat nuk do mund te jeni kurrë te qete. Beqaret do e vuajnë tej mase vetminë, por nga ana tjetër nuk do tentojnë as te joshin apo te kërkojnë për princin e kaltër. Mos prisni kurrsesi qe gjerat te ndodhin me magji. Financat do jene goxha delikate, prandaj do jeni te detyruar te hiqni dore nga disa shpenzime te menduara. Gjendja shëndetësore nuk do jete e mire. Ankthi dhe stresi nuk do ju lënë te qete asnjë çast. Marsi do ju nxite te jeni dinamike ne pune. Nuk do refuzoni asnjë propozim qe do ju behet dhe do keni goxha përfitime. Ne familje mund te keni disa probleme te vogla.

Bricjapi

Jave e mbushur me bashkëpunim kjo për ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni te plotësuar me shume se kurrë dhe do i harroni te gjitha problemet e se shkuarës. Beqaret do kenë vetëm mundësi për aventura kalimtare, por qe edhe ato do jene interesante. Me paratë fatkeqësisht nuk do i keni punët mire dhe problemet do jene te njëpasnjëshme. Askush nuk do ju ndihmoje dot. Gjendja shëndetësore do jete delikate disa dite. Flisni me mjeket dhe mos bëni gjera për te cilat nuk jeni te sigurte. Ne pune do i sfidoni te gjithë dhe do arrini atje ku keni dëshiruar. Edhe vete do ju duket çudi, por ja qe ndonjëherë gjerat mund te ndodhin si me magji. Marrëdhënia me familjaret do lere për te dëshiruar.

Ujori

Dëgjojini këshillat e partnerit tuaj këtë jave dhe mos bëni asgjë qe mund ta lëndojë atë. Vetëm ne këtë mënyrë marrëdhënia mes jush do mbetet e ngrohte dhe do dashuroheni me se miri. Beqaret do jene pozitive dhe do i mendojnë me kujdes gjerat para se t’i japin fjalën dikujt. Gjendja e financave do jete me e mire se një jave me pare kështu qe mund te bëni edhe ndonjë shpenzim me tepër se zakonisht pa e vrare mendjen. Shëndeti nuk do jete delikat, përkundrazi do jeni dinamike dhe plot energji. Ne pune do i realizoni te gjitha projektet ashtu si iu janë kërkuar dhe do merrni përgëzime e dëmshpërblime. Bravo! Jeta familja nuk do ketë asgjë për t’u veçuar.

Peshqit

Gjate gjithë kësaj jave do kaloni me shume çaste intime dhe net te nxehta me partnerin tuaj. Do kujtoni kohet e hershme dhe do ndiheni te plotësuar. Beqaret do realizojnë disa takime mbresëlënëse nga mesi i javës. Gjithçka do ndodhe si me magji. Ne planin financiar do jeni më me fat se kurrë me pare Do mund t’i kryeni te gjitha investimet dhe serish do ju mbeten para. Gjendja shëndetësore mund te ketë here pas here disa tronditje. Merrni masa sa me shpejt pa iu përkeqësuar me tepër situata. Ne pune do i jepni prioritet absolut projektit qe ju kërkohet dhe madje mund te bëni edhe sakrifica për t’ia dale mbanë sa me shpejt. Jeta familjare nuk do jete e keqe.

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -