Array

"Henna",trendi më i ri i konturimit(Foto)

Must Read

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të lartë – thonë nga NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi”.

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të pandryshuar dhe të lartë për më shumë se 60...

Kosovë, 2 viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me...

Suarez nënshkruan me Atletiko Madridin

Luis Suarez zyrtarisht është lojtar i Atletiko Madridit. Lojtari nga Uruguai, i cili e braktisi Barcelonën me...
- Advertisement -

Ndërkohë që konturimi klloun i afrohej shumë efektit kaq shumë të dëshiruar ‘Kardashian’, ekziston një lloj tjetër konturimi i cili nuk kërkon shumë talent për rezultatin final.

Mjaft blogere në të gjithë botën po përdorin teknikën ‘Henna’ për të konturuar fytyrën me një preçision mbresëlënës. Në vend që të aplikohet lënda karakteristike e pemës ‘Henna’, blogeret aplikojnë pudrën dhe korrigjuesin duke përdorur furça të holla e më pas e shpërhapin atë. Aplikimi bëhet në formën e ‘Henna’-s duke vazhduar më tej me shpërhapjen/Anabel.

- Advertisement -

Ndërkohë blogeret janë duke realizuar edhe një garë mbi videon më të mirë 60-sekondëshe të kësaj teknike, për të fituar çmimin 10 mijë dollarë nga ‘Anastasia Beverly Hills’, një sallon shumë i famshëm që zotëron edhe një linjë të famshme produktesh bukurie.Capture.JPG 1

- Advertisement -

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të lartë – thonë nga NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi”.

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të pandryshuar dhe të lartë për më shumë se 60 vjet, tregojnë rezultatet e analizave...

Kosovë, 2 viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Suarez nënshkruan me Atletiko Madridin

Luis Suarez zyrtarisht është lojtar i Atletiko Madridit. Lojtari nga Uruguai, i cili e braktisi Barcelonën me lot në sy, pasi ishte...

Poliklinika të reja do të ketë në Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re – premtoi Filipçe

Poliklinika të reja do të ketë në lagjet Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re, paralajmëroi sot ministri i Shëndetësisë,...

Formacionet e mundshme Inter – Fiorentina

Sot fillon xhiro e dytë e Serie-A, por për Interin ballafaqimi me Fiorentinën, sonte do të jetë ndeshja e parë për sezonin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -