Grubi: Jam cak i lajmeve të rrejshme që të futet përçarje mes LSDM-së dhe BDI-së

Must Read

Vazhdon seanca parlamentare për zgjedhjen e zëvendësministrave

Kuvendi, sot do të vazhdojë seancën për zgjedhjen e zëvendësministrave në Qeveri. Vazhdimi i seancës u planifikua...

Kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri në gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e vazhduar të lindjes dhe një pjesë e të...

Prej sot kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e...

Mot i ndryshueshëm me vranësira, pasdite shi dhe bubullima

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite do të ketë...
- Advertisement -

Nga dita e parë e zgjedhjes sime në Kuvend, por edhe më parë jam cak i prodhimit të shumë lajmeve të rrejshme dhe propagandës së madhe me një qëllim të vetëm që të futet përçarje mes partnerëve të koalicionit, BDI dhe LSDM. Këtë e deklaroi në konferencën e sotme për shtyp zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik, Artan Grubi.

Duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve nëse ka pasur incident mes tij dhe sekretarit të përgjithshëm të Qeverisë, Dragi Rashkovski, Grubi rikujtoi se është i angazhuar për kohezion politik në Qeveri, mes BDI-së dhe LSDM-së.

- Advertisement -

“Të gjitha ato lajme të rrejshme e kanë një qëllim, të krijojnë mosbesim dhe përçarje mes partnerëve tanë të koalicionit. Por, nuk do të kenë sukses pasi funksionojmë shkëlqyeshëm si një qeveri për të gjithë qytetarët tanë”, ka shtuar Grubi.

Duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve, Grubi ka thënë se ka pasur takim me Naser Ziberin dhe ka shtuar se ai do të jetë pjesë e intelektualëve të cilët do të ndihmojnë në ministrinë e re dhe konsideron se mund të japë kontribut të madh.

LIVE 🔴 Прес-конференција на првиот заменик-претседател на ВладатаАртан Груби

LIVE 🔴 #ArtanGrubi zëvendëskryeministri i MaqedonisëПрес на првиот заменик-претседател на Владатa #АртанГруби

Gepostet von TV21 am Sonntag, 13. September 2020
- Advertisement -

Vazhdon seanca parlamentare për zgjedhjen e zëvendësministrave

Kuvendi, sot do të vazhdojë seancën për zgjedhjen e zëvendësministrave në Qeveri. Vazhdimi i seancës u planifikua nga kryetari i Kuvendit Talat...

Kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri në gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e vazhduar të lindjes dhe një pjesë e të...

Prej sot kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e vazhduar të lindjes dhe një...

Mot i ndryshueshëm me vranësira, pasdite shi dhe bubullima

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite do të ketë dukuri lokale të paqëndrueshmërisë me...

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -