Greqia kërkon të mblidhet Këshilli ministror i BE-së

Must Read

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës.

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë...

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve...
- Advertisement -

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë do të kërkojë mbledhje të jashtëzakonshme të Këshillit të punëve të jashtme të Bashkimit Evropian, është vendosur sot në një takim midis kryeministrit grek Kiriakos Micotakis dhe ministrit të Jashtëm Nikos Dendias, raporton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Vendimi është për shkak të tensioneve të fundit në marrëdhëniet greko-turke për anijen “Oruç rejs”, për të cilin Greqia konsideron se është në ujërat e saj kontinentale.

- Advertisement -

Ministri grek i Punëve të Jashtëm u takua me ambasadorin e SHBA-së në Greqi, Xhefri Pajat, me të cilin, siç shkroi  Dendias në Tuiter, kanë diskutuar për “zhvillimet në Mesdheun Lindor dhe aktivitetet e paligjshme turke”.

Kryeministri Micotakis, siç është raportuar më parë nga MIA-ja, do t’i informojë sot liderët e partive politike përmes telefonit, ndërsa herët në mëngjes, ka biseduar me presidenten e Greqisë, Katerina Sakelaropulu dhe e informoi atë për zhvillimet e fundit në Mesdheun Lindor.

- Advertisement -

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës. Nga Ministria...

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë qytetarët, njoftoi kryeministri Zoran Zaev....

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve kapitale. Këtë, siç informojnë nga...

Në një minierë kineze për shkak të helmimit me monoksid karboni vdesin 16 minatorë

Gjashtëmbëdhjetë persona e humbën jetën si rezultat i helmimit me monoksid karboni në një minierë për thëngjill në Kinën Jugperëndimore, kumtuan autoritetet...

Protesta të reja në Bjellorusi, Tihanovskaja do të inaugurohet në mënyrë simbolike si presidente

 Protesta të reja priten sot përgjatë Bjellorusisë, ku aktivistët iu bëjnë thirrje banorëve që të dalin në rrugë, pas inaugurimit të Aleksandër...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -