Gjykimi për aktoren Silivia Stojanovska vazhdon më 7 shtator

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Në seancën e sotme gjyqësore për aktoren Silvia Stojanovska dhe partnerin e saj Vioslav Budisjaveviq, të akuzuar për prodhimin dhe lëshimin në qarkullim të drogave narkotike u lexua akuza, ndërsa mbrojtja i tha fjalët hyrëse para gjykatës.

Sipas fjalëve të akuzës, Stojanovski dhe Budisjaveviq kanë organizuar transportin e 700 kilogramëve kokainë nga Kolumbia në Spanjë.

- Advertisement -

“Gjatë hetimit, Prokuroria konfirmoi se në periudhën nga korriku i vitit 2019 deri më 18.12.2019 të pandehurit, së bashku me tre të pandehurit në Mbretërinë e Spanjës, njëri prej të cilëve është shtetas i Maqedonisë, vëllai i të pandehurit të parë, si dhe disa persona, morën pjesë në blerje të paautorizuar , transportimin dhe shitjen e kokainës në një shumë totale prej 698.758.1 gram. Të pandehurit përgatitën dhe organizuan blerjen, transportimin dhe ruajtjen e paautorizuar të kokainës nga Kolumbia në Madrid, Mbretëria e Spanjës dhe kërkuan blerës për të”, informon  Prokurori.

Të pandehurit kanë komunikuar me njëri-tjetrin duke përdorur pajisje të koduara telefonike, si dhe aplikacione të koduara me celular me kanale të mbrojtura, dhe gjithashtu kanë përdorur  pajisje për të zbuluar instalimin e mundshëm të policisë dhe transmetimet dixhitale për aplikimin e masave speciale hetimore.

- Advertisement -

Të dy u arrestuan deri në fund të dhjetor të vitit të kaluar. Stojanovska është disa muaj në arrest shtëpie, ndërsa Budislaveviq në paraburgim.

Seancë e re gjyqësore është caktuar për më 7 shtator.

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -