Gjoba për 121 shoferë që kanë parkuar keq në Qendër

Must Read

Nga e enjtja në Kosovë 16 orë lëvizje, si dhe do të hapen xhamitë dhe kishat

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se nga e enjtja qytetarët e Kosovës do...

Ora policore në Tetovë! Në qendër respektohet, në lagjet përreth pjesërisht

https://youtu.be/M8vcMcXXQJ8 Ora policore në Tetovë respektohet vetëm në qendër të qytetit, ndërsa në lagjet përreth mund të shihen qytetarë të...

VMRO-DPMNE: Vendimi i Ramës shuplakë për Zaevin dhe Spasovskin, qeveria e Zaevit e paaftë

Vendimi i Edi Ramës për hapjen e kufijve vetëm për një pjesë të qytetarëve të cilët janë me prejardhje...

NP Parkingjet e Komunës Qendër dhe Komuna Qendrës në bashkëpunim me Policinë Rrugore-Shkup sanksionuan 121 automjete të parkuara në mënyrë të parregullt, që pengonin rrjedhën normale dhe të sigurtë të trafikut.

Në periudhën nga 11.05. deri në 17.05.2020, me ndihmën e automjeteve speciale “Merimang” të NP PKQ, u larguan 63 automjete të parkuara keq, ndërsa me instalimin e mjeteve mekanike “Bllokator” u sanksionuan 58 automjete që gjendeshin në zona rezidente, dhe nuk ishin përdorues-banorë të sektorit në të cilin ishin parkuar.

Një zgjidhje e përhershme e bllokimeve të trafikut dhe problemi i parkimit të pahijshëm kërkon një kulturë më të madhe në trafik, kështu që NP Parkingjet e Komunës Qendër dhe SPB Shkup në periudhën e ardhshme do të vazhdojnë me heqjen e përditshme të të gjitha makinave të parkuara në mënyrë të paligjshme dhe të pandërgjegjshme në komunën Qendrës, me qëllim të ngritjes së vetëdijes për trafikun dhe sigurinë në trafik.

  • Tags
  • 4
- Advertisement -

Latest News

Ora policore në Tetovë! Në qendër respektohet, në lagjet përreth pjesërisht

https://youtu.be/M8vcMcXXQJ8 Ora policore në Tetovë respektohet vetëm në qendër të qytetit, ndërsa në lagjet përreth mund të shihen qytetarë të cilët lëvizin në rrugë, por...

VMRO-DPMNE: Vendimi i Ramës shuplakë për Zaevin dhe Spasovskin, qeveria e Zaevit e paaftë

Vendimi i Edi Ramës për hapjen e kufijve vetëm për një pjesë të qytetarëve të cilët janë me prejardhje shqiptare është edhe një shuplakë...

Afganistani ka liruar 100 talebanë të burgosur pas armëpushimit

Rreth 100 talebanë të burgosur janë liruar nga burgu ushtarak në Afganistan, si pjesë e përgjigjes së Qeverisë së armëpushimit befasues, të propozuar nga...

Testi më i shpejtë për Covid–19 i gatshëm në mes të qershorit

Testi i shpejtë i pështymës Covid-19 që jep rezultate brenda një ore, do të jetë i disponueshëm në Evropë në mes të qershorit. Ka...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -