Gjermani, rritje alarmante e personave të rinj të infektuar me Covid-19

Must Read

Uka Aliti: Dy veturat e EVN-së u dogjën njëra pas tjetrës pas mesnate

Për djegien e veturave të EVN-së, në vendngjarje ka folur edhe shefi i Njësitit të Kundëzjarrit në...

U vihet zjarri veturave në dy pikat e EVN-së në Tetovë!

Pas mesnatës, veturave të dy pikave të ndërmarrjes energjetike EVN u është vënë zjarri. Njëra veturë gjendet...

Tetovë, treni godet një veturë, lendohen dy persona

Aksident komunkacioni në fshatin Poroj. Treni godet një veturë në një vendkalim hekurudhor. Nga aksidenti të lënduar...

Në Gjermani në 24 orët e fundit janë regjistruar 955 të infektuar të rinj me Kovid-19, që është rritja më e madhe ditore nga 9 maji.

- Advertisement -

Pandemia në Gjermani kryesisht është vendosur nën autoritetet javëve të fundit paralajmëruan në raste të reja të infektimit.

Instituti për sëmundje infektive Robert Koh vlerësoi se rritja e numrit të infektuarve të rinj është pasojë e mospërmbajtjes së rregullave për distancë fizike, si dhe arritjes ë udhëtarëve nga jashtë vendit.

- Advertisement -

Në Gjermani deri më tani janë konfirmuar 209.653 raste të koronavirusit të ri, ndërsa e kanë humbur jetën 9.148 njerëz.

- Advertisement -

Latest News

U vihet zjarri veturave në dy pikat e EVN-së në Tetovë!

Pas mesnatës, veturave të dy pikave të ndërmarrjes energjetike EVN u është vënë zjarri. Njëra veturë gjendet në lagjen Potok dhe tjetra...

Tetovë, treni godet një veturë, lendohen dy persona

Aksident komunkacioni në fshatin Poroj. Treni godet një veturë në një vendkalim hekurudhor. Nga aksidenti të lënduar janë B.S 22 vjeç dhe...

Vazhdojnë negociatat mes Zaevit dhe Ahmetit, ka tone optimiste, por epilog ende jo

https://www.youtube.com/watch?v=-ywSxWeMJ28&feature=youtu.be E mori mandatin për formim të qeverisë, ndërsa ende është në bisedime për të arritur shumicën...

Kapen 10 emigrantë ilegal, ishin fshehur në një kamion transportues nga Tetova

https://youtu.be/cC08DnE97Js Doganieri i doganës së Tetovës duke bërë kontrollin rutinë në kamionët të cilët kishin ardhur për...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com