Gjenden 94 emigrantë në rrugën Radovish – Shtip

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Në një automjet mallrash mbrëmë rreth orës 21:30 policia nga Sektori për Punë të Brendshme – Shtip ka gjetur 94 emigrantë, transmeton tv21.tv

“Më 08.08.2020 rreth orës 21:30, në rrugën rajonale Radovish-Shtip në kryqëzimin për në Negotinë gjatë kontrollit të trafikut nga punonjësit e policisë nga SPB-Shtip iu dha shenjë për të ndaluar një automjet mallrash “Volvo” me targa të Shkupit drejtuar nga një person i panjohur dhe i cili shoqërohej nga një person tjetër.

- Advertisement -

Shoferi ndaloi automjetin, pas së cilës ai dhe bashkëshoqëruesi menjëherë u larguan në drejtim të panjohur.

Me autorizimin e Prokurorit Publik vendi i ngjarjes u inspektua, dhe u gjetën 94 emigrantë të huaj, qytetarë të Sirisë, Afganistanit, Irakut dhe Pakistanit.

- Advertisement -

Personat e gjetur u janë dorëzuar oficerëve të policisë nga Qendra Rajonale për Punë Kufitare-Lindje për procedurë të mëtejshme, ndërsa shoferi i automjetit dhe bashkëshoqëruesi i tij janë në kërkim”, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -