Futsall, Prishtina i jep fund aventurës në Ligën e Kampionëve – eliminohet nga Barcelona

TË FUNDIT

8-vjeçari u bë kampion në video-lojë, fitoi mijëra dollarë

Ngjarja kryesore e ditëlindjes së tetë të fëmijëve është fryrja e qirinjve në tortën e tyre. Megjithatë, Joseph Deen,...

2 padi penale dhe 12 arrestime për protestën e “Monstrës”, detaje të reja nga Prokuroria

12 arrestime dhe 2 padi penale është bilanci i fundit i aktiviteteve që i ka ndërmarrë Prokuroria Themelore Publike...

Sami Tërnoci nga Bujanoci i del në ndihmë mërgatës shqiptare për regjistrimin

Procesi i regjistrimit në Maqedoninë e Veriut i ka mobilizuar edhe mërgimtarët nga trojet shqiptare. Kështu është rasti me...

VIDEO/Momenti i tërmetit në Greqi, qytetarë të frikësuar

Janë publikuar pamjet e para nga tërmeti i fuqishëm që u regjistruar në Greqi. Shihet se lëkundjet ishin të mëdha,...

A u përmbush premtimi i BDI-së për subvencionim të pagave për shqiptarët në sektorin privat? Përgjigjen nga Qeveria

Miratimi i programit në seancën e Qeverisë, ku parashihet subvencionim i kompanive private për punëtorë mbi bazën e parimit...

Klubi i futsallit Prishtina i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Kampionëve në futsall pasi ka pësuar disfatë me rezultat 9-2 përballë kampionit aktual të këtij kompeticioni, Barcelona.

Skuadra spanjolle, ashtu siç edhe pritej e dominoi takimin, sidomos në pjesën e parë ku realizuan pesë gola.

Në pjesën e dytë, skuadra kosovare e drejtuar nga trajneri Morina tregoi lojë më të mirë por që nuk arrinin të tregoheshin të rrezikshëm para portës kundërshtare derisa pranoi edhe katër gola të tjerë. Golat për Prishtinën u realizuan nga Mërgim Dërvishaj dhe Ibishi.

Gjithsesi paraqitja e Prishtinës në këtë garë ishte e mirëseardhur kur dihet që Spanja vazhdon të mos e njohë ende Republikën e Kosovës.

TË NGJAJSHME