Futbollisti i Liverpulit Mohamed Salah rezultoi pozitiv me Kovid-19

TË FUNDIT

Kosovë, 12.864 persona aktiv me Covid-19

Po vazhdon të jetë i lartë numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë. Krahas kësaj edhe...

Të vërtetat dhe gënjeshtrat për Covid-19 dhe vaksinën

Vaksinimi i detyrueshëm kundër koronavorusit vijon, ndërsa vetë vaksina do ta ndryshojë ADN e njeriut: akuzat e...

Akuza kundër funksionarëve libanezë për shkak të shpërthimit në Bejrut

Prokurori shtetëror libanez, Gasan Muri sot parashtroi aktakuzë kundër nëpunësve të tanishëm dhe të mëparshëm doganorë në...

Numri i të infektuarve me koronavirus në botë tejkaloi 60 milionë

Numri i personave të infektuar me koronavirus në botë mbrëmë tejkaloi 60 milionë, tregojnë të dhënat e...

Siri: Sulm ajror izraelit në Damask

Ushtria siriane kumtoi se në sulmet ajrore izraelite është goditur rajoni në paralagjen jugore të Damaskut, ku...

Federata e Futbollit të Egjiptit kumtoi sot se futbollisti i Liverpulit Mohamed Salah është infektuar me koronavirusin e ri.

Sipas kumtesës, futbollisti 28-vjeçar doli pozitiv, por nuk ka ndonjë simptomë.

Lojtarët e tjerë nga ekipi kombëtar janë negativë ndaj Kovid-19.

Egjipti do të luajë dy ndeshje kundër Togos, të shtunën dhe të martën në kualifikimet e Kupës afrikane të Kombeve.

Trajneri i Liverpulit, Jirgen Klop ka shumë probleme me skuadrën për shkak të lëndimeve të lojtarëve dhe koronavirusit.

TË NGJAJSHME