Fushatë parazgjedhore e Trampit: Bajden do ta shkatërrojë Floridan, unë do ta shkatërroj virusin

Must Read

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një...

Mickoski kërkon nga Qeveria që të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje që personat me sëmundje kronike të lirohen nga puna,...

Si pjesë e fushatës parazgjedhore, presidenti amerikan Donald Tramp e vizitoi Karolinën Veriore dhe Floridan, disa nga shtetet ku si rezultat i zgjedhjeve presidenciale nuk është “njihet paraprakisht” dhe u tha njerëzve të mbledhur se planet e kandidatit demokrat Xhon Bajden janë të rrezikshme për ekonominë amerikane.

“Nëse doni ta shpëtoni Amerikën, duhet të votoni”, u tha ai mijëra ithtarëve të mbledhur në aeroportin në Xheksonuil, Florida.

Ai pohoi se Bajden “është kthyer shumë nga e majta” për virusin e amerikanëve dhe paralajmëroi se planet demokratike për luftën kundër koronavirusit do ta rrezikojnë ekonominë.

Kritikët e Trampit vlerësojnë se ai nuk ka treguar strategji kombëtare për luftën kundër koronavirusit, nga i cili e humbën jetën më shumë se 200.000 njerëz në SHBA, më së shumti në botë.

Tramp pohon se vaksina së shpejti do të jetë e diponueshme dhe shpejtë i shfuqizoi kufizimet pas karantinës të vendosur në pranverë, të cilët sollën deri në rritje të madhe të shkallës së papunësisë.

“Plani i Bajdenit do ta shkatërrojë Floridan, Plani im do ta shkatërrojë virusin”, pohoi Tramp në fushatën parazgjedhore. 

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga funskioni i deputetit. Dorëheqjet vijnë...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një repart tjetër i pranimit, me...

Mickoski kërkon nga Qeveria që të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje që personat me sëmundje kronike të lirohen nga puna, për shkak të siç thotë,...

Zaev për TV21: Nuk kam pasur kontakt direkt me Spasovskin, por do të testohem

Kryeministri i vendit Zoran Zaev për TV21 deklaroi se nuk ka pasur kontakt me ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovskin, por...

Jani Makraduli drejtor në Postat e Maqedonisë, Zhernovski në NP për Infrastrukturë Hekurudhore?

TV21 mëson se ish kryetari i Komunës Qendër, dhe ish zëvendësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, do të jetë...

More Articles Like This