Filipiçe: Pacientët me veshka të transplantuara janë në gjendje të mirë shëndetësore

Must Read

Tërmet me manigtudë 3.5 të shkallës Rihter goditi Shqipërinë

Tërmet me intesitet prej 3.5 shkallë sipas Rihterit ka goditur Shqipërinë. Tërmeti ka...

Si do të ligjërohet online nga klasa? Bllokohet platforma nga interneti i dobët

https://youtu.be/E8_x_RExWP4 Shkolla “Nevenka Georgieva” në Kisella Vodë ishte bërë gati që të...

10 futbollistët më të paguar në botë për vitin 2020

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kryesojnë edhe një herë renditjen e këtij viti në Forbes të futbollistëve...
- Advertisement -

Dy pacientë të cilëve u është kryer transplantimi i veshkave janë në gjendje të mirë shëndetësore. Më 31 korrik u transplantuan dy veshka nga një pacient 46-vjeçar me vdekje të konstatuar të trurit dhe u transplantuan tek një grua 35-vjeçare dhe një burrë 60-vjeçar. Pas transplantimit, pacientët po rikuperohen në Klinikën për urologji, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

“Pas transplantimit, pacientët po rikuperohen në Klinikën për urologji. Gjendja e tyre shëndetësore është stabile, nën mbikëqyrje të vazhdueshme dhe kujdes nga ana e ekipit mjekësor. Jam i kënaqur që gjatë tre viteve të fundit kryem 55 transplantime, prej të cilave 10 nga dhurues i vdekur. Në valë të pandemisë së Kovid-19, vazhdojmë me realizimin e programit për transplantim. Nga fundi i majit kryem transplantimin e parë të zemrës. Me këtë, pacientët kanë mundësi të re për jetë. Mundësojmë mbrojtje cilësore shëndetësore për të gjithë qytetarët”, deklaroi ministri i Shëndetësisë, Venko FIlipçe.

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Tërmet me manigtudë 3.5 të shkallës Rihter goditi Shqipërinë

Tërmet me intesitet prej 3.5 shkallë sipas Rihterit ka goditur Shqipërinë. Tërmeti ka qenë 12 kilometra në thellësi...

Si do të ligjërohet online nga klasa? Bllokohet platforma nga interneti i dobët

https://youtu.be/E8_x_RExWP4 Shkolla “Nevenka Georgieva” në Kisella Vodë ishte bërë gati që të fillojë mësimin nga 1 tetori....

10 futbollistët më të paguar në botë për vitin 2020

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kryesojnë edhe një herë renditjen e këtij viti në Forbes të futbollistëve më të paguar, pasi Messi...

Dhunë policore në Manastir, polici me shqelma dhe shufër rrah një manastiras

https://youtu.be/Kme0pFEe6L4 Nëpunësi policor në mënyrë brutale ka rrahur një qytetarë në qendrën e Manastirit. Në video shihet...

Stadiumi i qytetit gati për lojën e madhe, qytetarët ndeshjen Shkëndija vs Tottenham do ta shohin përmes ekraneve

https://youtu.be/MpdlHHXwuac “Jemi në stadiumin e kryeqytetit në Shkup, këtu sonte në ora 20...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -