Filipçe: Propozohet ora policore të nis të shtunën në ora 19 dhe të përfundojë të martën në ora 05

Must Read

Vendet e ambasadorëve mbetën të zbrazura! Mosfunksionimi i Kuvendit solli probleme të reja

https://youtu.be/IunyRJ2MM6g Më shumë se 12 vende ambasadorësh janë të zbrazura, ndërsa nuk ka mundësi për tu plotësuar për shkak të...

“Betoni te Çairçanja si tampon zonë ushtarake”! Ismaili: Ka mënyra tjera se si të zgjidhet ky problem

https://youtu.be/BlqR12GfO5E Barrierat e betonit të vendosura në rrugën “Cvetan Dimov” në Çair, sipas autoriteteve komunale u vendosën për sigurinë e...

Të gjithë po i hapin kufijtë, Maqedonia kur? Filipçe: Do ta diskutojmë nesër me komisionin për sëmundje ngjitëse

https://youtu.be/XzmkWLIHOHQ Presioni për hapjen e kufijve nga Maqedonia e Veriut dita ditës po rritet, për faktin se shtetet e rajonit...

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tregoi se Komisioni për Sëmundje Ngjitëse ka kërkuar që ora policore gjatë fundjavës të jetë nga ora 19:00 të shtunën, ndërkaq të përfundojë të martën në ora 05:00.

“Në mëngjes kishim mbledhje te Komisioni për Sëmundje Ngjitëse dhe Komisioni i propozoi Shtabit të krizës dhe Qeverisë që gjatë fundjavës të ketë kufizim të plotë të lëvizjes, gjegjësisht orë policore nga e shtuna në ora 19 deri deri të martën në ora 5 të mëngjes”, tha Filipçe, njofton TV21.

Kërkesën për zgjatje të orës policore, siç sqaroi Filipçe, Komisioni e bazoi në rritjen e rastit të infektuarve me Kovid-19.

“Të gjitha këto raste që i kemi pasur gjatë kësaj periudhe në një masë të madhe dalin nga tubime familjare të cilat kanë ndodhur gjatë kësaj periudhe. Për shkak të lehtësimit të masave, ne kemi raste të reja dhe në këtë drejtim ne vendosëm të kemi masa më rigoroze”, tha Filipçe.

  • Tags
  • 1
- Advertisement -

Latest News

“Betoni te Çairçanja si tampon zonë ushtarake”! Ismaili: Ka mënyra tjera se si të zgjidhet ky problem

https://youtu.be/BlqR12GfO5E Barrierat e betonit të vendosura në rrugën “Cvetan Dimov” në Çair, sipas autoriteteve komunale u vendosën për sigurinë e këmbësorëve, por ky qytetarë siç...

Të gjithë po i hapin kufijtë, Maqedonia kur? Filipçe: Do ta diskutojmë nesër me komisionin për sëmundje ngjitëse

https://youtu.be/XzmkWLIHOHQ Presioni për hapjen e kufijve nga Maqedonia e Veriut dita ditës po rritet, për faktin se shtetet e rajonit po publikojnë datat pwr hapjen...

Me orë të tëra të ngatërruar nëpër kufij! Osmani: Transiti nëpër Hungari është vetëm për shtetasit e BE-së

https://youtu.be/OQrWlRUI3CY Me makina personale u nisën nga Italia për të ardhur në Maqedoni... Me të dëgjuar se janë hapur kufijtë në Serbi, shtetasit e Maqedonisë të...

Nga e enjtja në Kosovë 16 orë lëvizje, si dhe do të hapen xhamitë dhe kishat

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se nga e enjtja qytetarët e Kosovës do të mund të lëvizin pa...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -