Filipçe: Jemi duke u bërë gati për valën e dytë të Covid-19 në vjeshtë, jemi duke bërë investim të madh në sistemin shëndetësor

Must Read

Me orë të tëra të ngatërruar nëpër kufij! Osmani: Transiti nëpër Hungari është vetëm për shtetasit e BE-së

https://youtu.be/OQrWlRUI3CY Me makina personale u nisën nga Italia për të ardhur në Maqedoni... Me të dëgjuar se janë hapur kufijtë në...

Nga e enjtja në Kosovë 16 orë lëvizje, si dhe do të hapen xhamitë dhe kishat

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se nga e enjtja qytetarët e Kosovës do...

Ora policore në Tetovë! Në qendër respektohet, në lagjet përreth pjesërisht

https://youtu.be/M8vcMcXXQJ8 Ora policore në Tetovë respektohet vetëm në qendër të qytetit, ndërsa në lagjet përreth mund të shihen qytetarë të...

Koronavirusi është e mundur të ketë edhe valë të dytë tregojnë studimet e deritanishme por edhe përvojat prej epidemive të tjera. Për të jemi duke u përgatitur në pajtim me konsultimet që i kemi me më shumë vende, me OBSH-në, por edhe me rastet e mëvetësishme të më shumë vendeve. Jemi duke filluar një investim të madh në sistemin shëndetësor dhe jemi duke i përforcuar repartet e kujdesit intensiv në mbarë vendin. Jemi duke u përgatitur për valën e re të virusit në vjeshtë dhe do ta presim të përgatitur për ta mbrojtur shëndetin e qytetarëve, theksoi ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në pres konferencën e sotme.

Do t’i pajisim, theksoi ai, të gjitha repartet e kujdesit intensiv me pajisje moderne, shtretër, respiratorë aparate digjitale për rentgen, aparate për ekografi dhe gjithçka tjetër të nevojshme që të ofrohet mbrojtje shëndetësore e përshtatshme.

“Treguam se çfarë do të thotë të punohet në interes të qytetarëve dhe se si me përgjegjësi dhe në kohë veprohet në rast krize, dëshmuam se do t’ia dalim në mënyrë të shkëlqyer të ballafaqohemi me sfidat e mëdha dhe krizat dhe këtë do ta bëjmë edhe më së miri kurdo që ta kemi para nesh sfidën për mbrojtjen e shëndetit publik dhe qytetarët”, shtoi Filipçe./MIA

- Advertisement -

Latest News

Nga e enjtja në Kosovë 16 orë lëvizje, si dhe do të hapen xhamitë dhe kishat

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se nga e enjtja qytetarët e Kosovës do të mund të lëvizin pa...

Ora policore në Tetovë! Në qendër respektohet, në lagjet përreth pjesërisht

https://youtu.be/M8vcMcXXQJ8 Ora policore në Tetovë respektohet vetëm në qendër të qytetit, ndërsa në lagjet përreth mund të shihen qytetarë të cilët lëvizin në rrugë, por...

VMRO-DPMNE: Vendimi i Ramës shuplakë për Zaevin dhe Spasovskin, qeveria e Zaevit e paaftë

Vendimi i Edi Ramës për hapjen e kufijve vetëm për një pjesë të qytetarëve të cilët janë me prejardhje shqiptare është edhe një shuplakë...

Afganistani ka liruar 100 talebanë të burgosur pas armëpushimit

Rreth 100 talebanë të burgosur janë liruar nga burgu ushtarak në Afganistan, si pjesë e përgjigjes së Qeverisë së armëpushimit befasues, të propozuar nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -