Array

"Ferizaji mbyll dyert!"

Must Read

Dëshira e 11 vjeçarit, të shkojë në shkollë, nëna druan, personat me nevoja të veçanta s’mund t’u përmbahen protokolleve

https://youtu.be/gVh6UENnl1A Personat me nevoja të posaçme do të ulen në bankat shkollore....

Mbi 32 milion të infektuar me Covid-19, 990 mijë të vdekur në të gjithë botën

Teksa vdekjet nga korona virusi në botë po i afrohen shifrës prej 1 milion, eksperti kryesor i...

1 viktimë, 141 raste të reja me Covid-19 dhe 94 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1559 testime të realizuara për të...
- Advertisement -

Organizata Joqeveritare “AVONET” përmes një komunikate për media ka reaguar ndaj veprimit të kryetarit të komunës së Ferizajt, Muharrem Svarqa, i cili sipas kësaj organizate mbylli për një orë dyert e komunës për qytetarët.

Sot, kjo komunë, prej orës 08:05 deri në 09:00 ka mbyllur dyert e saj pa dhënë ndonjë sqarim për qytetarët.

- Advertisement -

“Komuna e Ferizaj nuk ka të drejtë që të mohon të drejtën e qasjes së qytetarëve të saj për të realizuar kërkesat e tyre në shërbimet që ofron komuna”,thuhet në këtë komunikatë të nënshkruar nga Kenan Gashi, drejtor ekzekutiv i “AVONET-it”.

Gjithashtu, “AVONET”, u bëjn thirrje MAPL-së dhe organeve të drejtësisë që ta hetojnë këtë rast për mohimin e drejtës së lirë të qytetarëve në kryerjen e shërbimeve komunale./21MEDIA

- Advertisement -

Dëshira e 11 vjeçarit, të shkojë në shkollë, nëna druan, personat me nevoja të veçanta s’mund t’u përmbahen protokolleve

https://youtu.be/gVh6UENnl1A Personat me nevoja të posaçme do të ulen në bankat shkollore. Ky është vendimi i fundit...

Mbi 32 milion të infektuar me Covid-19, 990 mijë të vdekur në të gjithë botën

Teksa vdekjet nga korona virusi në botë po i afrohen shifrës prej 1 milion, eksperti kryesor i Shteteve të Bashkuar për sëmundje...

1 viktimë, 141 raste të reja me Covid-19 dhe 94 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1559 testime të realizuara për të dyshuar të prekur me Covid-19...

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të lartë – thonë nga NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi”.

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të pandryshuar dhe të lartë për më shumë se 60 vjet, tregojnë rezultatet e analizave...

Kosovë, 2 viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -