Array

Ferizaj: Policia prangos shantazhuesin

Must Read

Qeveria e Kosovës formon Zyrë për Luginën e Preshevës

Qeveria e Kosovës sot vendosi të formojë Zyrë për mbështetjen e banorëve të Luginës së Preshevës, njofton...

Kryemadhi: Përballja me Kovid-19 në shkollat shqiptare kërkon masa konkrete, e jo propagandë të Qeverisë

Liderja e partisë së tretë më të madhe opozitare në Shqipëri, Lëvizja Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi,...

Çmimet e derivateve të naftës mbesin të pandryshuara

mimet e derivateve të naftës mbeten të njëjta gjatë shtatë ditëve të ardhshme. Do të rritet vetëm...
- Advertisement -

Policia rajonale e Ferizajt ka prangosur një të ri, shtetas i Republikës së Maqedonisë, nën dyshimin se me qëllim përfitimi pasuror ka kryer veprën penale të klasifikuar nga policia si detyrim.

Burime policore kanë bërë të ditur se i dyshuari, A.N, 22 vjeçar, dy javë më parë ka kërcënuar përmes telefonit viktimën I.M, 46 vjeçar nga Ferizaj, të cilit i ka kërkuar edhe mjete materiale në shumë prej 60 mijë eurove.

- Advertisement -

“Rasti është paraqitur në polici nga viktima, i cili ka raportuar se nga personi i panjohur ka pranuar përmes telefonit një mesazh ku i kërkohen 60.000 euro, përndryshe do të ketë pasoja ai dhe familja e tij”, theksoi zëdhënësi rajonal i policisë, togeri Agim Gashi..

Bëhet e ditur se njësitet policore pas një pune operative kanë arritur që të identifikojnë dhe arrestojnë të dyshuarin, i cili në prezencë të mbrojtësit të tij ka pranuar veprën në tërësi.Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në Qendrën e mbajtjes në Ferizaj.

- Advertisement -

Qeveria e Kosovës formon Zyrë për Luginën e Preshevës

Qeveria e Kosovës sot vendosi të formojë Zyrë për mbështetjen e banorëve të Luginës së Preshevës, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Kryemadhi: Përballja me Kovid-19 në shkollat shqiptare kërkon masa konkrete, e jo propagandë të Qeverisë

Liderja e partisë së tretë më të madhe opozitare në Shqipëri, Lëvizja Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e cila me profesion është...

Çmimet e derivateve të naftës mbesin të pandryshuara

mimet e derivateve të naftës mbeten të njëjta gjatë shtatë ditëve të ardhshme. Do të rritet vetëm çmimi i mazutit, vendosi sot...

Dita e parë e testimit të platformës kombëtare për mësim online, bie sistemi

Nxënësit e shkollave fillore i morën fjalëkalimet për adaptimin me platformën e re kombëtare për mësimin në distancë. Nga mëngjesi i sotëm...

Merkeli: Gjendja epidemiologjike në Gjermani është shqetësuese

Kancelarja gjermane Angela Merkel është e shqetësuar për situatën aktuale epidemiologjike në atë vend dhe paralajmëroi se në Gjermani trendi do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -