FC Shkupi ngjitet në pozitën e dytë në renditjen tabelore, Bajrami: Këtë fitore ua dedikojmë tifozëve

Must Read

Arrestohet një grua për shkak të letrës me helm që dërgoi në Shtëpinë e Bardhë

Policia amerikane arrestoi  një grua të dyshuar për dërgimin e një letre deri te Shtëpia e bardhë...

Janë sanksionuar 346 shoferë në Shkup, 150 për shpejtësi të tejkaluar, 28 motoçiklistë

Në territorin e Qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar 346 sanksione, mes të cilëve...

Është arrestuar personi që sulmoi një mjek në Klinikën e Toksikologjisë

Gjatë ditës së djeshme është arrestuar S.A.  (32) nga Shkupi i cili sulmoi një mjek në Klinikën...
- Advertisement -

Skuadra e FC Shkupit me fitoren e djeshme ndaj Makedonija Gj.P., ka marrë tre pikët e para të plota të sezonit të ri dhe me katër pikë është ngjitur në pozitën e dytë në renditjen tabelore.

FC Shkupi ka treguar se ka një ekip mjaft të mirë dhe solid që nga java në javë pritet të jep edhe më shumë.

- Advertisement -

Në ndeshjen e djeshme Shkupi luajti nga minuta e 72-të, me një futbollistë më pak dhe arriti pas rezultatit 1-1, të shënojë edhe dy gola të tjerë dhe të merr fitore shumë me vlerë.

Përshtypjet për ndeshjen e djeshme i ka dhënë trajneri Muharem Bajrami, i cili ka thënë se kjo fitore është me shumë rëndësi, duke e ditur se jemi në fillim të sezonit.

- Advertisement -

“Ishte një fitore shumë e rëndësishme për ne, pasi që luajtëm me një kundërshtar shumë të mirë. Në këtë moment pikët janë mase të rëndësishme, andaj nuk duhet grumbulluar sa më shumë pikë të jetë e mundur. Për fitoren e djeshme do të uroj futbollistët e mi për karakterin që treguan edhe pse mbetem me një lojtar më pak, në fund me meritë fituam. Dhe në fund dua të potencoj se këtë fitore ua dedikojmë tifozëve tanë, të cilët po na përkrahin në çdo ndeshje edhe përkundër situatës që po mbretëron në vendin tonë shkaku i pandemisë me COVID-19”, ka thënë trajneri Muharem Bajrami./FC Shkupi/

- Advertisement -

Arrestohet një grua për shkak të letrës me helm që dërgoi në Shtëpinë e Bardhë

Policia amerikane arrestoi  një grua të dyshuar për dërgimin e një letre deri te Shtëpia e bardhë me helmin vdekjeprurës ricin, kumtuan...

Janë sanksionuar 346 shoferë në Shkup, 150 për shpejtësi të tejkaluar, 28 motoçiklistë

Në territorin e Qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar 346 sanksione, mes të cilëve 17 shkelje për ngasje pa...

Është arrestuar personi që sulmoi një mjek në Klinikën e Toksikologjisë

Gjatë ditës së djeshme është arrestuar S.A.  (32) nga Shkupi i cili sulmoi një mjek në Klinikën e Toksikologjisë. Kundër tij do...

LSDM: Qeveria e kryesuar nga LSDM-ja ndërton rend, drejtësi dhe disiplinë

"Rendi, drejtësia dhe disiplina, ndërtimi i një shteti të fortë dhe të pavarur juridik dhe sundimi joselektiv i ligjit janë prioritetet kryesore...

MSH: Arrihet avancim i konsiderueshëm në diagnostifikimin e demencës

MIA MK MSH: Arrihet avancim i konsiderueshëm në diagnostifikimin e demencës Shkup, 21 shtator...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -