Euro 2024, Shqipëria sot përballet me Poloninë

TË FUNDIT

Do të nis sot rrugëtimi i Kombëtares shqiptarë në kualifikimet për në Kampionatin Evropian Euro 2024.

Kuqezinjtë do të ballafaqohen me Poloninë në stadiumin “PGE Narodowy” në Varshav, me fillim nga ora 20:45.

Trajneri Silvinho por edhe lojtarët kanë folur me optimizëm para kësaj sfide duke thënë se synojnë ta nisin më këmbë të mbarë duke bërë kështu hapin e parë drejt arritjes së qëllimit për të qenë pjesë e fazës finale të kampionatit.

Shqipëria është pjesë e grupit E kur përveç Polonisë bëjnë pjesë edhe Republika e Çekisë, Faroe Island, dhe Moldavia.