Është gjetur trupi i vajzës e cila kërkohej në ujërat e Vardarit në Gostivar

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Trupi i pajetë i një vajze të re sot në mëngjes është gjetur në afërsi të fshatit Çajle e Vjetër pas kërkimit tre orësh. Sipas gjitha gjasave bëhet fjalë për vajzën e cila mbrëmë para mesnate ishte denoncuar se ishte marrë nga ujërat e Vardarit.

Sipas informacioneve të para të zëdhënësit të SPB Tetovë, Marjan Josifovski, sot në mëngjes rreth orës 3 trupin e kishin vërejtur banorë lokalë në afërsi të një këndi të lojërave për fëmijë. Shumë shpejtë pastaj rastin e kanë denoncuar në polici.

- Advertisement -

Pas kishte ardhur ekipi mjekësor, ishte konstatuar se nuk ka shenja jete. Bëhet fjalë për një banore 20 vjeçare të Gostivarit e cila sipas informacioneve të para, pak pas mesnate kishte rënë në Vardar në afërsi të urës së vogël metalike te tregu i qytetit. Dëshmitarët e rastit të cilët kishin lajmëruar në polici kishin konfirmuar se edhe një banor i Gostivarit kishte tentuar që ta nxirrte, por nuk kishte pasur sukses në këtë qëllim. Supozohet se bëhet fjalë për një banor 45 vjeçar të Gostivarit, i cili po kërkohet ende.

Nëpunësit e policisë dhe ekipe të kërkimit prej në mëngjes vazhduan me kërkimin përgjatë rrjedhës së Vardarit në përpjekje që të gjendet trupi i burrit.

- Advertisement -

Nëpunësit e policisë dhe banorët me llamba të baterisë e ndiqnin rrjedhën e ujit në rast se paraqiten trupat. Deri më tani nuk dihen rrethanat të cilat kishin shkaktuar ngjarjen tragjike.

Trupi i vajzës, me urdhër të prokurorit Publik është dorëzuar në obduksion.

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -