“Ekonomia është në transformim, zgjedhje tani”! VMRO-DPMNE: LSDM po gënjen njëjtë si për 300 pilotët në Haraçinë

Must Read

Reagim i TV21: “Po bëhet presion ndaj punës së redaksisë së televizionit?”

https://youtu.be/KKte24wRBOo Për arsye ende të paqarta, të paktën deri më tani, Televizioni...

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak...
- Advertisement -

Akuza partiake për atë se kush me të vërtetë po lufton për shëndetin e qytetarëve në kushte të pandemisë së Korona virusit. Për VMRO-DPMNE këta janë gënjeshtra, ndërsa masat që i sjellin janë vetëm për blerje të votave.

“Gënjeshtra e Zaevit se masat e LSDM-së do të kenë efekt në rimëkëmbjen e ekonomisë është e njëjtë me gënjeshtrën se në Haraçinë do të ketë 300 pilotë. Një gjë është e njëjtë, atëherë dhe tani, është koha për zgjedhje, ndërsa Zaev premton çdo gjë që i kujtohet. As atëherë nuk e ka plotësuar, as tash nuk do të plotësojë. Njëjtë si nuk ka 600 kilometra autostradë, 500 euro pagë, 100 mijë denarë pagë për mjekët, njëjtë si nuk i ktheu të rinjtë por përkundrazi i shpërnguli. Tre vite me Zaevin, tre vite jetë me gënjeshtra”, tha Vlladimir Nelloski, VMRO-DPMNE.

Nga LSDM thonë se nuk do të lejojnë që, siç thonë ata, një politikan i papërgjegjshëm si Mickoski të pengojë proceset demokratike dhe në mënyrë artificiale të krijojë krizë.

“Ekonomia e cila është në fazë të transformimit dhe ristratrimit të mos e ndalojmë me proces zgjedhor në vjeshtë. Të sigurojmë institucione me legjitimitet të plotë që do të kontribuojnë për transformim të shpejt të ekonomisë së Maqedonisë. Janë krijuar kushte për mbajtjen e zgjedhjeve në pjesën e dytë të qershorit, që është konfirmuar edhe nga autoritet shëndetësore, por edhe nga përgjigja pozitive e OSBE/ODIHR se janë të gatshëm të vazhdojnë me misionin mbikëqyrës”, tha Kostadin Kostadinov, LSDM.

Për LSDM-në, mbajtja e zgjedhjeve nga aspekti shëndetësor, ekonomik dhe demokratik duhet të mbahet sa më shpejt që të jetë e mundur, me çka më së paku do të dëmtohet shteti dhe ekonomia.

VMRO-DPMNE shprehet e bindur që masat e deritanishme nuk kanë efekt, sepse janë dizajnuar me vonesë dhe nuk janë marrë me kohë, shtojnë se ata kanë plan për të rigjallëruar, rinovuar dhe vendosur një kod moral.

- Advertisement -

Latest News

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët e fundit, ndërsa vetëm 8...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak mosmenaxhimit të mirë të institucioneve...

Debati për zgjedhje parlamentare në kohë të vështirë pandemie!

https://www.youtube.com/watch?v=sI0lua3QUmA&feature=youtu.be Partitë politike për interesat e tyre hapën temën e zgjedhjeve në kohë pandemie dhe në këtë...

“Nëse shkëputet lidhja, bie nga provimi”, studentët ankohen për provimet online

https://www.youtube.com/watch?v=dWgw6toP8dg&feature=youtu.be Nga shtëpia me kompjuterë dhe laptopë personal, kështu do t’i realizojnë provimet studentët e Universitetit të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -