Edi Rama pranon ftesën e Ilir Metës për takimin rreth përcaktimit të datës së zgjedhjeve parlamentare

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në cilësinë e liderit të Partisë Socialiste, u përgjigj pozitivisht në ftesën e presidentit Ilir Meata për takim rreth caktimit të datës së zgjedhjeve parlamentare.

Në takimin e sotëm në orën 11:00, Rama do të shkojë te Meta së bashku me Taulant Balajn, sekretarin e përgjithshëm të partisë dhe koordinatorin e grupit parlamentar.

- Advertisement -

Dita e sotme do të jetë një ditë shumë intensive për presidentin Meta, i cili po fillon konsultimet me partitë politike për datën e zgjedhjeve të vitit 2021.

Para takimit me Ramën, ai do të realizojë takime të ndara me krerët e Partisë për Drejtësi, Integritet dhe Unitet, Shpëtim Idrizin dhe Dashamir Shehun të Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar.

- Advertisement -

Në mesditë është planifikuar takim me kreun e partisë më të madhe opozitare, Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pasuar nga takimet me Luan Ramën nga Lëvizja për Integrim Socialist dhe Rudina Hajdarin nga opozita parlamentare.

Zgjedhjet e fundit parlamentare në Shqipëri u mbajtën më 26 qershor të vitit 2017. Në këto dhe ato të mëparshmet, në vitin 2013, fitoi koalicioni i majtë, i udhëhequr nga Socialistët e Ramës.

- Advertisement -

Data e mundshme për zgjedhjet e ardhshme në të cilat do të zgjidhen 140 deputetë, duhet të jetë mes 15 prillit dhe 15 majit të vitit 2021.

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -