Duhej të hapte sallën e rinovuar, Ballasheviqit i bëhen homazhe para Universales

TË FUNDIT

Janë mbledhur mjetet e nevojshme për Noarin 3-vjeçar

Të afërmit e Noarit 3-vjeçar, që vuan nga tumori në veshkë, njoftojnë se, janë mbledhur mjetet e nevojshme për...

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Ishte në plan që të bën hapjen e sallës Universale të rinovuar, por Gjorgje Ballasheviq u largua nga kjo jetë pa pritur.

Për të shprehur mirënjohjen për veprën që ka lënë pas, para sallës Universale është paralajmëruar se do të bëhen homazhe për të.

Homazhet do të bëhen sot, me fillim prej ora 19:00.

Se ishte në plan të hapte sallën Universale, ka njoftuar i pari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov nëpërmjet një shkrimi në profilin e tij në “Facebook” derisa shprehte ngushëllime për Ballasheviqin./TV21

Денес губам дел од својата душа. Денес губам дел од себе. Нашата задња слика друже. На твоето последно доаѓање во Скопје. А договаравме да ја отвориш Универзална … Хеј Лега … https://youtu.be/7EgJ2TofCRE

Posted by Петре Шилегов on Friday, February 19, 2021

TË NGJAJSHME