Dibala: Juventusi mendon se si të fitojë kampionatin e dhjetë të njëpasnjëshëm vitin e ardhshëm

Must Read

Tetovë, treni godet një veturë, lendohen dy persona

Aksident komunkacioni në fshatin Poroj. Treni godet një veturë në një vendkalim hekurudhor. Nga aksidenti të lënduar...

Vazhdojnë negociatat mes Zaevit dhe Ahmetit, ka tone optimiste, por epilog ende jo

https://www.youtube.com/watch?v=-ywSxWeMJ28&feature=youtu.be E mori mandatin për formim të qeverisë, ndërsa ende është në...

Kapen 10 emigrantë ilegal, ishin fshehur në një kamion transportues nga Tetova

https://youtu.be/cC08DnE97Js Doganieri i doganës së Tetovës duke bërë kontrollin rutinë në kamionët...

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dibala ka paralajmëruar qëllimin e radhës, atë të Skudetos së 10 të njëpasnjëshme në futbollin e Italisë.

- Advertisement -

Klubi nga Torino e ka siguruar trofeun e nëntë me radhë edhe pse sezoni në Seria A nuk ka përfunduar.

“Dua të fitoj si edhe lojtarët e mi si dhe klubi në tërësi. Na ndihmoi që Juventusi ka lojtarë më të fuqishëm në botë në çdo pozitë. Jemi krenar të vetvetes, arritëm të fitojmë dy titujt me radhë, kjo është fnatastike. Sido që të jetë, ne mendojmë se si të fitojmë kampionatin e dhjetë me radhë, derisa vëmendjen tonë më të madhe e orientojmë në Ligën e kampionëve në gusht”, ka thënë Dibala.

- Advertisement -

Juventusi më 7 gusht e pret Lionin në ndeshjen kthyese të një të tetës së finales në LK. Në duelin e parë në Francë ka fituar Lioni me 1:0.

- Advertisement -

Latest News

Vazhdojnë negociatat mes Zaevit dhe Ahmetit, ka tone optimiste, por epilog ende jo

https://www.youtube.com/watch?v=-ywSxWeMJ28&feature=youtu.be E mori mandatin për formim të qeverisë, ndërsa ende është në bisedime për të arritur shumicën...

Kapen 10 emigrantë ilegal, ishin fshehur në një kamion transportues nga Tetova

https://youtu.be/cC08DnE97Js Doganieri i doganës së Tetovës duke bërë kontrollin rutinë në kamionët të cilët kishin ardhur për...

Pendarovski: Nëse askush nuk mund të formojë Qeveri, dhe nëse Kuvendi nuk vetë-shpërbëhet, Spasovski do të jetë kryeministër teknik në 4 vitet e ardhshme!

Presidenti i Vendit, Stevo Pendarovski në pres konferencën e sotme pas takimit me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, tha se nëse askush...

Nga klasa e para deri në të tretën me prezencë fizike, nxënësit e tjerë mësim nga shtëpia

Komisioni për sëmundje infektive ka propozuar që nxënësit e klasës së parë, dytë dhe tretë nga 1 shtatori të zhvillojnë mësimin nëpër...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com