Dezinfektues me afat të skaduar në QSHP! Drejtori i QSHP, Stojanov: Nuk i kemi përdorur

Must Read

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e...

Kjo është depoja e Qendrës për Shëndet Publik në Shkup.

Sipas disa fotografive dhe video që kanë arritur në redaksinë e TV21, shihet se disa mjete dezinfektuese janë prodhuar në vitin 2018, ndërsa  më poshtë shkruan se afati i përdorimit është vetëm një vit.

E sipas burimit që i dërgoi pamjet këto janë përdorur për dezinfetkim.

Por TV21 pyeti drejtorin Aleksandar Stojanov, ai thotë e mohon dhe thotë se ato dezinfektues nuk janë përdorur.

 “Nuk është ashtu, ne i kemi parë ato, ato video janë me qëllim dashakeqes.

Janë incizuar në depo të cilat janë larguar nga përdorimi, dhe janë plasuar sikurse të përdorshme. Ne nuk kemi nevojë për ato sepse kemi mjete të mjaftueshme”, tha Aleksandër Stojanov – Drejtor i Qendrës për Shëndetin Publik.

Për këtë gjë është pyetëm edhe zv/ministrin e Shëndetësisë Ilir Hasani.

“Në princip, afati është për të mos lejuar të përdoret kur i kalon afati i skadimit”, deklaroi Ilir Hasani – zv/ministër i Shëndetësisë.

Ndryshe Qendra për shëndet publik bënë dezinfektimin e çerdheve dhe shkollave në vend.

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira fqinjësore me Bullgarinë – theksoi...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e  kanalizimit atmosferik dhe atij fekal,...

Sjellja e ligjeve me procedurë të shkurtuar! Xhaferi: Janë në dëm të Kuvendit, por në dobi të shtetit

https://youtu.be/b0-YoBIZbvg Për sjelljen e ligjeve me procedurë të shkurtuar, që ishin pjesë e procesit reformues, zgjdhëm që...

Nga çfarë ndërroi jetë Amdi Bajram? Familja e tij: Vdiq nga sulmi në tru e jo nga korona virusi

https://youtu.be/T4ErpV03hAQ Kolonë makinash sot e përcollën për në banesën e fundit deputetin Amdi Bajramin.

More Articles Like This