Dëmi nga shpërthimi në Bejrut është mbi 15 miliard dollarë

Must Read

Manastir, protestë kundër brutalitetit të policisë

Qytetarët e Manastirit sot protestuan kundër brutalitetit të policisë. Kjo protestë nga manastirasit...

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas kanë humbur jetën 25 oficerë

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas në verilindje të vendit, në rajonin Harkov, humbën jetën të paktën...

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, ende pa e formuar Qeverinë jep dorëheqje

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, i cili e ndërmori detyrën për t’i ndihmuar vendit të ngrihet...
- Advertisement -

Dëmi i shkaktuar nga  shpërthimi katastrofal në portin e Bejrutit është mbi 15 miliard dollarë. Këtë e kumtoi presidenti libanez Mishell Aun.

“Vlerësimet preliminale për dëmin material pas shpërthimit në port janë mbi 15 miliard dollarë amerikan”, deklaroi  presidenti dje në bisedë telefonike me mbretin spanjoll Felipe i Gjashtë.

- Advertisement -

Prokurorët libanez do të fillojnë me dëgjimin  e ministrave dhe ish ministrave  për  tonet me nitrat amoniumi që e shkaktuan  shpërthimin vdekjeprurës  më 4 gusht.

Ajo tragjedi,  krahas krizës ekonomike  të përforcuar me epideminë e Kovid-19, shkaktoi zemërim të fortë kundër qeverisë libaneze dhe solli deri te dorëheqja e Qeverisë. 

- Advertisement -

Manastir, protestë kundër brutalitetit të policisë

Qytetarët e Manastirit sot protestuan kundër brutalitetit të policisë. Kjo protestë nga manastirasit erdhi pasi që disa ditë...

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas kanë humbur jetën 25 oficerë

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas në verilindje të vendit, në rajonin Harkov, humbën jetën të paktën 25 persona, bënë të ditur...

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, ende pa e formuar Qeverinë jep dorëheqje

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, i cili e ndërmori detyrën për t’i ndihmuar vendit të ngrihet pas shpërthimit shkatërrues në gusht...

630 gjoba për mosmbajtjen e maskës gjatë 24 orëve të fundit

Në territorin e vendit tonë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 630 gjoba për mosmbajtjen e maskës, informojnë nga MPB.

Besimi – Sahakyan: Sistemi më i mirë për financat publike, më pak ekonomi informale dhe decentralizim fiskal

Fokusi i bashkëpunimit të Ministrisë së Financave me Programin e Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në periudhën e ardhshme do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -