Delegacioni i Kosovës niset drejt Shtëpisë së Bardhë

Must Read

Ndërroi jetë Qamil Selimi ish-futbollist i Vllazërimit

Papritmas ndërroi jetë Qamil Selimi ish futbollist i Vllazërimit. Për vdekjen e tij të parakohshme njoftuan nga...

Për një ditë policia ka dënuar 643 qytetarë për maska

Gjatë ditës së djeshme (27 / 28.09.2020) në territorin e Republikws sw Maqedonisë sw Veriut lidhur me...

Në Kosovë ndihmë pa pagesë për mësues dhe nxënës

Për të ndihmuar mësimin nga distanca KALLXO.com ka lansuar platëformën e asistencës online për mësues dhe nxënësit.
- Advertisement -

Delegacioni i Kosovës para pak çastesh është nisur drejt Shtëpisë së Bardhë, ku do të pritet nga presidenti amerikan Donald Trump.

Delegacioni i #Kosovës në Uashington para nënshkrimit të marrëveshjes

Delegacioni i #Kosovës në Uashington para nënshkrimit të marrëveshjes

Gepostet von RTV21 am Freitag, 4. September 2020

Kryeministri Avdullah Hoti do të nënshkruaj sot marrëveshjen në emër të Kosovës me Trump-in, ndërsa pas tij, të njëjtën gjë pritet ta bëjë edhe pala serbe, shkruan rtv21.tv

- Advertisement -

Hoti tha se nuk ka asnjë marrëveshje të keqe për Kosovën.

“Do të ketë vetëm marrëveshje të mira”, u shpreh shkurt Hoti para nisjes në Shtëpinë e Bardhë. Poashtu duhet theksuar se përkundër mosmarrëveshjeve, edhe përfaqësuesi i AAK-së, Selim Selimi u nis së bashku me pjesën tjetër të delegacionit drejt shtëpisë më të njohur në Amerikë.

- Advertisement -

Kryetari i AAK-ës, Ramush Haradinaj, i ka bërë thirrje orë më parë kryeministrit kosovar që të mos nënshkruajë marrëveshjen me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë, pasi sipas tij, aty përfshihet edhe Liqeni i Ujmanit. Por Haradinaj më pas bëri të ditur se nuk ka hasur në mirëkuptim nga Hoti, andaj paralajmëroi largim nga bashkë partneri i tij.

“Përkundër faktit që kam biseduar me kryeministrin Hoti për ta hequr këtë pikë, nuk kemi hasur në mirëkuptim nga ai dhe jemi të detyruar të mos e përkrahim këtë marrëveshje. AAK-ja nuk është e gatshme për bashkëpunim as në qeverisje e as në çfarëdo forme, sepse ne nuk do të ndihmojmë një marrëveshje, ku Serbia qoftë edhe indirekt bëhet palë në resurset e Kosovës“, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Ndërroi jetë Qamil Selimi ish-futbollist i Vllazërimit

Papritmas ndërroi jetë Qamil Selimi ish futbollist i Vllazërimit. Për vdekjen e tij të parakohshme njoftuan nga KF Vllazërimi nga Kërçova.

Për një ditë policia ka dënuar 643 qytetarë për maska

Gjatë ditës së djeshme (27 / 28.09.2020) në territorin e Republikws sw Maqedonisë sw Veriut lidhur me masën për mosmbajtje tw mjeteve...

Në Kosovë ndihmë pa pagesë për mësues dhe nxënës

Për të ndihmuar mësimin nga distanca KALLXO.com ka lansuar platëformën e asistencës online për mësues dhe nxënësit. Në kuadër...

Osmani në Bruksel në takime me përfaqësues të lartë të institucioneve të BE-së

Shkup, 28 shtator – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani që sot ndodhet për vizitë dyditore pune në Bruksel, ku do...

Sot thuhen fjalët përfundimtare për rastin “Dhuna në Qendër”

Gjyqi për dhunën para Komunës së Qendrës në qershor 2013 vazhdon sot me fjalët përmbyllëse të palës mbrojtëse. Në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -