Çulev raportoi për parregullsitë: U arrestuan 8 persona

Must Read

Zaev: Qytetarët të respektojnë masat!

Kryeministri i vendit Zoran Zaev në rrjetin social Facebook, apeloi deri te të gjithë qytetarët që të...

Sllovenia para mbylljes së plotë

Qeveria sllovene ka nisur me mbylljen e restoranteve, hoteleve, dyqaneve, me përjashtim të atyre që shesin gjërat...

Deputeti Durlovski nga VMRO-DPMNE largohet nga Kuvendi: U deshiroj fat kolegëve të koalicionit

Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Igor Durlovski po largohet nga Kuvendi. Këtë e bëri të ditur vetë...

Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev ka raportuar për denoncimet në sektore të punëve të brendshme për dyshime se ka parregullsi zgjedhore. Për të zbardhur denoncimet, janë arrestuar 8 persona.

“Për të zbardhur rastet, janë arrestuar 8 persona, prej të cilëve katër janë për fotografim të fletës së votimit, tre persona për kundërvajtje dhe një person ku janë gjetur dy fletëvotime”, tha Çulev.

- Advertisement -

Ai ka njoftuar që nga hapja e vendvotimeve, në ora 7 të mëngjesit janë denoncuar 151 raste.

“Prej hapjes së vendvotimeve në ora 7 të mëngjesit, janë evidentuar 151 raste. Për 31 raste dyshimet nuk janë vërtetuar, kurse janë konstatuar 9 kundërvajtje dhe atë: tre sipas nenit 16, denoncim i rrejshëm dhe thirrje për ndihmë me qëllim që të dalë në terren nëpunësi policor, 3 shkelje nga Kodi Zgjedhor dhe nga një shkelje si thirrje dhe kacafytje në vend publik dhe veprim kundër urdhrit të personit zyrtar kundër rendit dhe qetësisë publike”, njoftoi Çulev.

Në aspekt të sektoreve, më shumë raste janë evidentuar në Strumicë – 38 raste, nga 31 raste ka në SPB Shkup dhe SPB Shtip, në SPB Manastir janë regjistruar 23 raste, në SPB Kumanovë 14 raste, në SPB Tetovë 6 raste, në SPB Veles 5 dhe tre raste në SPB Ohër.

🔴 [ВО ЖИВО] Прес конференција на Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев

🔴 [ВО ЖИВО] Прес конференција на Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 15. Juli 2020

Zaev: Qytetarët të respektojnë masat!

Kryeministri i vendit Zoran Zaev në rrjetin social Facebook, apeloi deri te të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe kështu të...

Sllovenia para mbylljes së plotë

Qeveria sllovene ka nisur me mbylljen e restoranteve, hoteleve, dyqaneve, me përjashtim të atyre që shesin gjërat e domosdoshme dhe transporti publik...

Deputeti Durlovski nga VMRO-DPMNE largohet nga Kuvendi: U deshiroj fat kolegëve të koalicionit

Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Igor Durlovski po largohet nga Kuvendi. Këtë e bëri të ditur vetë Durlovski nëpërmjet një statusi në...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti nesër viziton Maqedoninë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti nesër do të vizitojë Maqedoninë e Veriut me ftesë të kryeministrit Zoran Zaev.

​Ancelotti shpjegon lëndimin e Rodriguez

Carlo Ancelotti ka raportuar se James Rodriguez nuk do të jetë i gatshëm për Evertonin të shtunën kundër Southampton në Premier Ligë,...

More Articles Like This