Çmime të reja të derivateve të naftës

TË FUNDIT

Thellohet bilanci tragjik i tërmetit në Indonezi, numri i viktimave shkon në 67

Të patën 67 persona kanë humbur jetën dhe qindra u lënduan kur një tërmet i fuqishëm ndodhi në ishullin...

Kosovë, Avdullah Hoti kërkon debat publik me kundërshtarët

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, i cili edhe është i nominuar për kryeministër nga LDK në zjgedhjet e 14...

Hoti: Vjosa Osmani dje ka mbyllur të ardhmen e saj politike

Kandidati për kryeminister nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti në emsionin “Argument Plus” në RTV21 komentoi edhe vendimn e...

Britania mbyll të gjitha korridoret e udhëtimit

Mbretëria e Bashkuar do të mbyllë të gjitha korridoret e udhëtimit nga e hëna në mëngjes për të “mbrojtur...

I dashuri turk i Genta Ismajlit bën tatuazh në trup shqiponjën

Një ndër çiftet më të komentuara është Genta Ismajli dhe Huseyin Usta. Që prej momentin që ata e bënë publike...

Me vendim të Komisionit Rregullator për Energjetikë, nga sonte në mesnatë do të ndryshojnë çmimet e derivateve të naftës.

Çmimi i dizelit dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri do të shtrenjtohet për gjymë denarë, ndërsa EuroSuper BS-95 do të lirohet për gjysmë denarë, ndërkaq çmimi i EuroSuper BS-98 do të mbetet i njëjtë.

EuroSuper BS-95 do të shitet për 59.5 denarë për litër, EuroSuper BS-98 61.5 denarë për litër dhe një litër dizel do të shitet për 51.5 denarë.    

Si arsye për ndryshimin e çmimeve me pakicë të derivateve të naftës nga KRRE i theksojnë çmimet e zvogëluara referente në tregun botëror gjatë shtatë ditëve të fundit të benzinës mesatarisht për rreth 2,138 për qind,  rritje të dizelit mesatarisht për rreth 1,448 për qind, si dhe për 0,185 kursi më i lartë i denarit krahasuar me dollarin.

  • Tags
  • 5

TË NGJAJSHME