Array

Cila punë shkon me personalitetin tuaj

Must Read

Policia zvicerane largon njerëz nga para Parlamentit

Policia zvicerane ka filluar largimin e protestuesve që kërkojnë përgjigje shtesë ndaj ndryshimeve klimatike nga një shesh...

Zaev: Goce Dellçev është revolucionar maqedonas, por është fakt se edhe bullgarët e konsiderojnë revolucionar bullgar

Kryeministri Zoran Zaev, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve se cili është qëndrimi i tij në...

Kurc: BE-ja nuk është vetëm Gjermania dhe Franca

Kancelari austriak, Sebastian Kurc deklaroi se shpërndarja e refugjatëve në vendet e BE-së nuk kishte pasur sukses,...
- Advertisement -

Testi i personalitetit, i cili mat preferencat, ka qenë pjesë e kulturës së biznesit për dekada të tëra. Sot kompanitë më të mëdha e përdorin atë për të analizuar personalitete të punonjësve, në përpjekje për të marrë personat e duhur dhe për t’I ndihmuar ata të kenë sukses.

Për të përcaktuar pesë nga punët më të mira për çdo personalitet, ne ju sugjerojmë që të udhëzoheni në rrugët më të njohura të personalitetit “, bëni atë që ju jeni: Zbuloni personalitetin e duhur për Ju Nëpërmjet Sekretet e tipit të personalitetit e cila tani është në ribotimin e tij të pestë dhe ka shitur mbi një milion kopje, sipas botuesit të Hachette Book Group.

- Advertisement -

Gjithashtu vlen të theksohet se një prej autorëve të testimit të personalitetit Paul Tieger ka shpenzuar 30 vjet duke i këshilluar kompanitë dhe njerëzit se si lloje të personalitetit mund të ndihmojë ekipet të punojnë së bashku.

Ndërsa lista më poshtë nuk është definitive por mund të jetë fleksibile me kalimin e kohës – kjo mund të shërbejë si udhëzues ndihmës për të kuptuar veten dhe çfarë lloji të personaliteteve të përshtatet me punë të caktuara.

- Advertisement -

Shikoni tabelën më poshtë dhe vlerësojeni se cila ju përshtatet juve ./21 Media/

personaliteti dhe puna

- Advertisement -

Policia zvicerane largon njerëz nga para Parlamentit

Policia zvicerane ka filluar largimin e protestuesve që kërkojnë përgjigje shtesë ndaj ndryshimeve klimatike nga një shesh jo shumë larg ndërtesës së...

Zaev: Goce Dellçev është revolucionar maqedonas, por është fakt se edhe bullgarët e konsiderojnë revolucionar bullgar

Kryeministri Zoran Zaev, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve se cili është qëndrimi i tij në lidhje me atë nëse ...

Kurc: BE-ja nuk është vetëm Gjermania dhe Franca

Kancelari austriak, Sebastian Kurc deklaroi se shpërndarja e refugjatëve në vendet e BE-së nuk kishte pasur sukses, duke shtuar se BE-ja nuk...

Gir: Shpresojmë në mbajtje të mundshme të shpejtë të konferencës së parë ndërqeveritare

Euroambasadori i ri në vend Dejvid Gir sot nuk deshi direkt të përgjigjet në pyetjen nëse përveç Bullgarisë dhe disa vendeve tjera...

Një këmbësor është lënduar në një aksident në Tetovë

Një grua e moshës 31-vjeçare si këmbësore është lënduar sot në mëngjes rreth orës 5 e 20 minuta në Tetovë pasi atë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -