Bullgari, protestuesit kërkojnë dorëheqjen e Kryeministrit Borisov

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Mijëra protestues janë mbledhur para Parlamentit të Bullgarisë. Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Bojko Borisov, pasi siç thonë protestuesit nuk ka pasur sukses në luftën kundër korrupsionit.

Qindra policë e ruajnë Parlamentin në qendër të Sofjes. Siç raportojnë mediat lokale, protestuesit kanë hedhur mollë dhe vezë si dhe kanë tentuar të depërtojnë përmes kordonit ë policisë.

- Advertisement -

Drejtori i policisë në Sofje, Georgi Iliev iu ka bërë thirrje për protesta të qeta, duke shtuar se janë lënduar 20 nëpunës të policisë.

Gjatë natës është vendosur bllokadë policore rreth godinës së Parlamentit që të mbrohen deputetët.

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -