Bujar Osmani: Silluni sikur jeni pozitiv dhe sikur secili me të cilin kontaktoni është pozitiv

TË FUNDIT

Zv/kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani në profilin e tij në Facebook ka apeluar për kujdes të shtuar në lidhje me gjendjen me virusin korona. Ai madje shkruan që numri i të infektuarve sot është edhe me shqetësues.

Osmani në Fcebook mes tjerash ka shkruar.

Mirëmëngjes,
Mundësia për të qenë pozitiv ose për të pasur kontakt me dikë që është pozitiv ditëve të fundit është shumë e madhe. Andaj apeloj që të silleni sikur jeni pozitiv dhe sikur secili me të cilin kontaktoni është pozitiv. Nuk duhet shumë për t’u mbrojtur :
– mos besoni teorive konspirative të gjithologëve
– maska zvoglon për 79 % transmisionin
– mos u bën shkaku për vdekjen e e më të afërmve tu
P.S. Sot numri është edhe më shqetësues!

MARKETING I PAGUAR POLITIK