Brenda hotelit më luksoz në botë me suita 160 mijë £ dhe furça dhëmbësh prej ari!

TË FUNDIT

Nëse po planifikoni një pushim në Dubai dhe dëshironi të trajtoheni si mbretër të vërtetë, merrni parasysh një qëndrim në hotelin “Atlantis The Royal Dubai”.

Jua sugjerojmë këtë, nëse nuk e keni problem të harxhoni deri në 160,000 £ në natë në akomodimin tuaj. Këtë fundjavë hoteli pati një festë të madhe nisjeje me mysafirë të listës A dhe madje kishte edhe me yllin e muzikës pop, Beyonce, që performoi një orë.

Bey, 41 vjeçe, e cila nuk ka performuar për katër vite, u pagua me 20 milionë dollarë për të dalë në skenë në shfaqjen super-ekskluzive. Koncerti, i cili ishte vetëm me ftesa dhe u shijua nga vetëm 300 të ftuar dhe shfaqi një paraqitje surprizë nga vajza e saj Blue Ivy. Të ftuarit në listën e të pranishmëve përfshinin modelen Kendall Jenner, aktoren Rebel Wilson dhe ish-anëtarin e “One Direction”, Liam Payne.

Mysafirët pinin 4000 shishe shampanjë “Moet & Chandon”, të cilat u vendosën në makinat shitëse me akses të lirë. Kendall Jenner organizoi gjithashtu një festë luksoze për markën e saj të tekilës, 818, në Cloud 22 Skypool të hotelit. Atlantis Resorts, pronarë të “The Royal”, nuk kurseu asnjë shpenzim për të siguruar që festa të përmbushte zhurmën e hotelit, me shatërvanin e parë të ujit dhe zjarrit në Lindjen e Mesme të ekspozuar dhe disa fishekzjarre që zgjatën gjysmë ore për të mbyllur natën.

Hoteli, i cili vlerësohet të ketë kushtuar 1.4 miliardë dollarë për t’u ndërtuar, është cilësuar si më i shquari në botë me përfitime dhe lehtësira të mrekullueshme. Këtu zbulojmë se çfarë mund të presin mysafirët me fat nga qëndrimi i tyre. Nëse keni fatin të prenotoni një dhomë, mund të prisni me padurim të lani dhëmbët me një furçë dhëmbësh të lëmuar me ar. E paraqitur në një kuti të hijshme prej druri, ka gjithashtu një krehër ari, furçë flokësh dhe brisk, si dhe tualetin e zakonshëm.

Hoteli ka 795 dhoma, 44 prej të cilave kanë pishinën e tyre me përdorim pa limit. Më e lira do t’ju kthejë 1000 £ në natë. Beyonce, bashkëshorti Jay Z dhe fëmijët e tyre thuhet se qëndruan në suitën Royal Mansion, e cila kushton 80,000 £ në natë dhe ka katër dhoma, një kinema dhe një pishinë private. Nëse kërkohet hapësirë shtesë, ajo mund të shndërrohet në 15 dhoma me 160,000 £ në natë.

Mysafirët mund të zgjedhin nga 17 restorante dhe pesë bare, ku recetat e tetë kuzhinierëve të famshëm me famë botërore gatuhen në përsosmëri. Në barin e shefit britanik Heston Blumenthal, të ftuarit mund të mrekullohen me akuariumin 21 metra të lartë, i cili ka 4000 kandilë deti.

Në një nga baret, për të rezervuar një nga 20 tavolinat e tij thuhet se kushton deri në 20,000 £. Dhe kur presionet e jetës rezultojnë të jenë të tepërta, një seancë meditimi me delfinët në hotel sigurisht që do t’ju ngrijë humorin. Hoteli ndodhet në 406,000 metra katrorë dhe është një shtesë e madhe në horizontin ikonik të Dubait, i cili përmban ndërtesa të tilla si Burj Khalifa. Hoteli do të jetë i disponueshëm për të rezervuar nga shkurti.

error: Content is protected !!