Borisov: Do të ofroj një mundësi tërheqjeje, jam gati të largohem në çdo kohë

Must Read

Zvicra në referendum voton për lëvizjen e lirë me BE-në

Zvicra sot voton në referendum nëse do ta shkëpusë marrëveshjen e BE-së për lëvizjen e lirë të...

Osmani në Bruksel në takime me Borellin, Varhejin dhe përfaqësues tjerë të lartë të institucioneve të Bashkimit Evropian

"Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, nga dita e nesërme do të realizojë vizitë pune dy...

Tërmet në Greqi, ndjehet edhe në pjesët juglindore të vendit

 Rrjeti sizmologjik telemetrik me pikë në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, i mbajtur nga Observatori sizmologjik...
- Advertisement -

Unë jam gati të largohem në çdo kohë. Dhe për shkak meje, unë nuk dua të ketë tensione në asnjë mënyrë. “Unë nuk jam Radev të gëzohem kur njerëzit përleshen në rrugë dhe i mbyllin kryqëzimet”, deklaroi kryeministri bullgar, Bojko Borisov.

“Nëse jemi kaq të fortë dhe të bashkuar cili është problemi të kemi një qeveri të përkohshme. Unë do të propozoj mundësi, duke përfshirë që unë të largohem dhe ta vazhdoj qeverinë”, theksoi Borisov.

- Advertisement -

Siç transmeton agjencia BGNES, ai shtoi se dëshiron të bisedojë me kolegët dhe miqtë e tij për gjithçka kanë bërë.

“Nuk dua që shteti të ndahet. Asnjëherë nuk kemi formuar një koalicion me Lëvizjen për të Drejtat dhe Liritë (DPS) dhe kurrë nuk do të formojmë një të tillë. Unë nuk do të lejoj një koalicion të tillë”, tha Borisov.

- Advertisement -

Sipas tij, “një ditë nuk duhet të qëndrosh në pushtet nëse njerëzit nuk ju duan”.

Ai paralajmëroi shumë biseda. “Ndërsa ata që flasin, unë do t’ua kujtoj vetëm pranimin e Bullgarisë në bashkimin bankar dhe eurozonën. Oligarkët janë shumë të zemëruar për këtë. Ata nuk do të jenë në gjendje të falimentojnë banka, nuk do të jenë në gjendje të tërheqin para, kështu që ata do të më kompromentojnë, por, siç e shihni, nuk më shqetëson shumë”, tha Borisov.

- Advertisement -

Ai e konsideron veten politikanin më të respektuar në Bullgari në të gjitha këto vite dhe mendon se ka tension në shoqëri për shkak të ndjenjës së dëshiruar të drejtësisë.

Ai më pas porositi që të mos u dorëzohen provokimeve.

Protestat antiqeveritare po zhvillohen në Bullgari për gati një muaj. Protestuesit po kërkojnë dorëheqjen nga qeveria dhe nga kryeprokurori Ivan Geshev si dhe shpërbërjen e parlamentit.

- Advertisement -

Zvicra në referendum voton për lëvizjen e lirë me BE-në

Zvicra sot voton në referendum nëse do ta shkëpusë marrëveshjen e BE-së për lëvizjen e lirë të njerëzve. Ithtarët...

Osmani në Bruksel në takime me Borellin, Varhejin dhe përfaqësues tjerë të lartë të institucioneve të Bashkimit Evropian

"Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, nga dita e nesërme do të realizojë vizitë pune dy ditore në Bruksel, ku do...

Tërmet në Greqi, ndjehet edhe në pjesët juglindore të vendit

 Rrjeti sizmologjik telemetrik me pikë në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, i mbajtur nga Observatori sizmologjik në kuadër të Fakultetit matematiko-natyror...

​Dybala dhe Morata të gatshëm për ballafaqimin me Romën

Alvaro Morata dhe Paulo Dybala janë ftuar nga trajneri Andrea Pirlo për ballafaqimin e nesër ndaj Romës në xhiron e dytë të...

Regjim i posaçëm i komunikacionit në Shkup

Për shkak të zhvillimit të garës sportivo – rekreative “I pari në majë” sot Ministria e Punëve të Brendshme do të vendosë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -